Nejčastěji faulující hráči ligy za poslední dekádu? Nelichotivému pořadí vládne slávista, který rok a půl nehrál

Nejčastěji faulující hráči ligy za poslední dekádu? Nelichotivému pořadí vládne slávista, který rok a půl nehrál

Bývalý mládežnický reprezentant Česka s minulostí v Sigmě a přítomností v Jablonci David Houska je za posledních devět sezon nejčastěji faulovaným hráčem FORTUNA:LIGY. 

O tom, že jde o magnet na nedovolené zákroky, jasně vypovídá číslo 632. Přesně tolikrát už totiž musel hlavní rozhodčí kvůli neférové hře vůči devětadvacetiletému středopolaři ze Střelnice přerušit hru.

Jak vyplývá ze statistik na webu fortunaliga.cz, mezi další velmi časté terče soupeřů patří Milan Petržela (401), Jan Navrátil (467), Michal Trávník (474) a Martin Film (608), jehož číslo už se však kvůli nedávnému vyřazení ze zlínského kádru v nejbližší době nerozšíří.

Co se týče fotbalistů, kteří si naopak nedovolenými zákroky dost pomáhají, v nejvýše postavené pětici figurují zástupci Sigmy Olomouc, Trinity Zlín, Dynama České Budějovice, Slovácka a Slavit.

Pro někoho může být zajímavé, že jediným ryzím obráncem pořadí je dvaatřicetiletý slávistický bek Jan Bořil, zbylé osazenstvo tvoří výhradně hráči ze středových formací.

Abychom se vyhnuli případným ohňům na střeše - ano, Martin Fillo se sice v posledních letech přesunul do defenzivní řady, nicméně většinu kariéry přeci jen strávil v záložní řadě.

Od soutěžního ročníku 2013/2014 nejčastěji fauloval Bořil (407) a nebýt jeho dlouhodobého zranění, jeho bilance by pravděpodobně byla ještě o něco vyšší.

Bývalý zadák Mladé Boleslavi i Viktorie Žižkov totiž nastoupil v tuzemské nejvyšší soutěži ještě v říjnu 2021 a od té doby si v ní nekopl. V posledních třech kolech už však byl v nominaci a jeho zařazení se zdá být jen otázkou času.

Druhým mužem žebříčku je o rok mladší Vlastimil Daníček (396), jenž strávil vyjma jednoho roku v Karviné ve Slovácku celou svou kariéru. Protože jde o bojovně založeného hráče, souboje a tedy i vyšší pravděpodobnost zákroků na hraně k němu patří.

Třetí příčku pak okupuje Roman Potočný z jihočeského Střeleckého ostrova (396), jehož by přitom spíše než boření mělo zajímat střílení branek a gólové asistence. V tomto směru má však v probíhající sezoně rezervy - zatím je na dvou gólech a přesnou přihrávku dokonce nemá ani jednu.

Oba ostřílení borci by však dle svého způsobu hry měli překonat hranici 400 ještě do konce základní části, ve které zbývá odehrát posledních šest zápasů.

Nejvíce faulů od sezony 2013/2014:

1. Jan Bořil (Slavia) - 407
2. Vlastimil Daníček (Slovácko) - 396
3. Roman Potočný (České Budějovice) - 396
4. Martin Fillo (Zlín) - 393
5. Jan Navrátil (Sigma Olomouc) - 387

Foto: SK Dynamo České Budějovice

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.