Newcastle se po výhře nad United přiblížil Lize mistrů, Manchester City i bez Haalanda rozmetal Liverpool, Arsenal v boji o titul bleskově odpověděl

Fotbalisté Arsenalu porazili v 29. kole anglické ligy Leeds 4:1 a tabulku stále vedou o osm bodů před Manchesterem City, který má zápas k dobru. Obhájce titulu i bez zraněného kanonýra a suverénně nejlepšího střelce soutěže Erlinga Haalanda porazil v šlágru Liverpool po obratu rovněž 4:1.

Arsenal poslal do vedení v 35. minutě z penalty Jesus. Krátce po začátku druhé půle se prosadil White a následně znovu Jesus. Za hosty snížil Kristensen, poslední slovo ale měl Xhaka. "Kanonýři" zvítězili v šestém kole po sobě, Leeds dělí bod od první sestupové příčky.

"Citizens" proti Liverpoolu od 17. minuty prohrávali po trefě Salaha, který dal dvanáctý gól v sezoně, ale už o deset minut později vyrovnal argentinský mistr světa Álvarez. Po 52 sekundách druhého poločasu dokonal obrat De Bruyne, na nějž navázali Gündogan a Grealish.

Manchester City od listopadu 2015 neprohrál s Liverpoolem doma v Premier League posedmé v řadě. Trenér Guardiola si na lavičce City připsal 100. domácí ligové vítězství, na což potřeboval pouze 128 utkání, nejméně v historii Premier League. Jeho svěřenci vyhráli sedmý soutěžní zápas po sobě. "Reds" v lize prohráli podruhé za sebou a klesli na osmé místo s pětibodovou ztrátou na účast alespoň v Evropské lize.

První gól Aston Villy proti Chelsea obstaral Watkins, po přestávce stanovil konečné skóre McGinn. Birminghamský tým vyhrál v lize na Stamford Bridge po sedmi utkáních poprvé od prosince 2011 a posunul se před svého dnešního soupeře na devátou příčku. "Blues" doma nezvítězili ve čtyřech z posledních pěti ligových duelů.

Crystal Palace v obnovené premiéře pod trenérem Hodgsonem, jenž během reprezentační pauzy nahradil odvolaného Vieiru, zvítězil po obratu nad Leicesterem 2:1. Vítězný gól zaznamenal v páté minutě nastavení střídající Mateta. Londýnský celek vyhrál v lize po 12 utkáních. Leicesteru stále patří první sestupová pozice.

O bod před Liverpool se posunuly Brighton a Brentford po vzájemné remíze 3:3. O dělbě bodů rozhodl gólem z penalty v 90. minutě domácí Mac Allister.

West Ham zvítězil v záchranářském souboji 29. kola anglické ligy doma nad posledním Southamptonem 1:0 a opustili sestupové pásmo. Jediný gól zápasu vstřelil v prvním poločase marocký obránce Najíf Adžuird. Český reprezentační kapitán Tomáš Souček odehrál za domácí 68 minut, jeho parťák Vladimír Coufal do utkání nezasáhl.

Newcastle od začátku dominoval a některou z mnoha gólových příležitostí neproměnil jen vinou smůly. Vytrvalost "Strak" byla odměněna v 65. minutě, kdy Saint-Maximin přesným centrem našel Willocka, který zblízka hlavičkoval za záda brankáře De Gey. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby přidal pojistku Wilson.

Svěřenci Eddieho Howea porazili United poprvé od října 2019, zároveň "Rudým ďáblům" vrátili únorovou porážku 0:2 z finále Ligového poháru.

Oba týmy mají shodně 50 bodů a mají zápas k dobru oproti pátému Tottenhamu, který na ně ztrácí bod. Na vedoucí Arsenal mají odstup 12 bodů, ale mají o dva odehrané zápasy méně.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Manchester City - Liverpool 4:1

Branky: 28. Álvarez, 47. De Bruyne, 53. Gündogan, 74. Grealish - 17. Salah

Bournemouth - Fulham 2:1

Branky: 50. Tavernier, 79. Solanke - 16. Pereira

Brighton - Brentford 3:3

Branky: 21. Mitoma, 28. Welbeck, 90. Mac Allister z pen. - 11. Jansson, 22. Toney, 49. Pinnock

Nottingham - Wolverhampton 1:1

Branky: 38. Johnson - 83. Podence

Arsenal - Leeds 4:1

Branky: 35. z pen. a 55. Jesus, 47. White, 84. Xhaka - 76. Kristensen

Crystal Palace - Leicester 2:1

Branky: 59. vlastní Iversen, 90.+5 Mateta - 56. Pereira

Chelsea - Aston Villa 0:2

Branky: 18. Watkins, 56. McGinn