Šlágr mezi Chelsea a Liverpoolem branku nenabídl

Londýnská Chelsea nedokázala prolomit dlouhotrvající smůlu v zakončení ani po odvolání kouče Grahama Pottera, když v dohrávce osmého kola Premier League remizovala s Liverpoolem 0:0.

Chelsea - Liverpool 0:0

Utkání svým obrazem hry k totožnému výsledku jako na podzim sice nesměřovalo, The Blues ovšem žádnou z mnoha příležitostí neproměnili v regulérní gól. Když už se jim totiž skórovat podařilo, dvakrát je o radost z vedení obral verdikt rozhodčích u videa.

Po bídných výkonech a vyhazovu trenéra Pottera šla Chelsea do zápasu proti Liverpoolu s dočasným koučem Brunem Saltorem. Ještě před pár lety aktivní hráč Brightonu se postavil na lavičku v roli hlavního kouče vůbec poprvé. Jeho o mnoho zkušenější oponent Jürgen Klopp také nebyl se svým týmem ve formě, když zvítězil naposledy před měsícem. Na Stamford Bridge však měl dobré vzpomínky, jelikož zde už tři roky neprohrál.

Pár minut po začátku se ale málem domácí stadion radoval, když Mateo Kovačič založil rychlý protiútok, který pak i sám zakončoval. Chorvatský reprezentant nejprve přebral míč od Kaie Havertze, obešel i Alissona, avšak na poslední chvíli se do jeho střely do odkryté sítě vložil zaskakující Ibrahima Konaté. Chvíli nato se po přihrávce Bena Chilwella objevil v bezprostřední blízkosti brány Havertz, jenže napálil jen připraveného gólmana. Ve 26. minutě se exkluzivní ranou do dolního rohu zpoza vápna prezentoval Reece James, jeho trefa ale nemohla platit kvůli předchozímu ofsajdu Enza Fernándeze. Na konci první půle zahrozil i Liverpool, proti překvapivé střele pod břevno ovšem skvěle zasáhl Kepa Arrizabalaga.

I druhý poločas odšpuntoval velkou šancí Kovačič, svůj únik však zakončil vysoko nad břevno. Do podobné situace se v 50. minutě dostal Havertz, jenž sice skóroval, jenže takovým způsobem, že ani jeho gól nemohl být uznán. Útočník Blues totiž napálil Alissona, jenž odrazil míč do paže 23letého Němce, od které teprve pak zamířil do sítě. Chelsea se nedařilo přes v útoku trápící se Liverpool dostávat do dalších šancí, a zápas tak ve vlažném tempu dozrál k bezgólovému výsledku.

Chelsea s trenérem Saltorem tak získala proti Reds bod. O další se pokusí zabojovat 8. dubna proti Wolves, Liverpool se o den později střetne s Arsenalem.