Hráč kola: Nita zdeptal nejlepšího kanonýra, Fila přiblížil Teplice k záchraně a Haraslín dal zapomenout na nedávná trápení

HRÁČ KOLA

Florin Nita dvěma úspěšnými zásahy proti pokutovým kopům zdeptal nejlepšího kanonýra soutěže Jakuba Řezníčka a dal Pardubicím větší bodový polštář před posledním Zlínem. Jediným dvougólovým střelcem druhého kola nadstavby je Daniel Fila, díky jeho příspěvku se Teplice výrazně přiblížily k záchraně. Na nedávná trápení dal parádní trefou z přímého kopu zapomenout Lukáš Haraslín, vynikající jarní formu potvrdil nigerijský útočník ve službách Liberce Victor Olatunji.

Daniel Fila (FK Teplice)

Teplice v nervy drásajícím střetnutí porazily na domácí půdě Zlín a razantně vykročily za svým cílem – záchranou. Po vítězství 2:1 se přehnaly přes Jablonec a na barážovou příčku mají sedmibodový náskok. V příštím kole tak v Ostravě mohou stvrdit svou prvoligovou příslušnost.

Hlavní hvězdou duelu byl dozajista teprve dvacetiletý útočník Daniel Fila, který je Na Stínadlech na hostování z pražské Slavie. Skóre otevřel Fila už v 18. minutě, kdy mu před poloprázdnou bránu ideálně naservíroval míč Urbanec.

Druhá trefa, tedy ta vítězná, přišla jedenáct minut před koncem základní hrací doby. Fila k ní přišel skutečně jako slepý k houslím, neboť míč se o něj otřel po ráně Jukla.

„Odrazilo se to od zadku, jen jsem byl na správném místě. Takový jsem ještě nedal," usmíval se v pozápasovém rozhovoru pro fkteplice.cz Fila.

„Zápas to byl náročný, hlavně druhá půle. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Máme náskok, ale stále hrajeme naplno, nemáme nic stoprocentně jistého,“ doplnil kmenový hráč aktuálního vicemistra.