Janošek má formu. Nechyběl v sestavě kola a vládne střelecké tabulce. Jak dlouho asi v Eerste Divisii vydrží?

Janošek má formu. Nechyběl v sestavě kola a vládne střelecké tabulce.  Jak dlouho asi v Eerste Divisii vydrží?

Bývalý mládežnický reprezentant Česka Dominik Janošek se sice upsal druholigovému nizozemskému klubu z Bredy do léta 2025, nicméně do Eerste Divisie vstoupil natolik přesvědčivě, že bude zázrak, když na stadionu Rata Verlegha dodrží kontrakt.

Expardubický záložník, jenž se přesunul na západ Evropy "jen" za 7 milionů korun, už si získal fanoušky černožlutých barev hned v letní přípravě, která mu vyšla jak herně, tak gólově.

A formu si přenesl také do soutěžních bojů. První dva soutěžní starty v ročníku 2023/2024 totiž dokázal přetavit ve tři přesné zásahy (samotná Breda zatím udeřila čtyřikrát) a aktuálně se společně s útočníkem Rody Kerkrade Enriquem Peňou Zaunerem vyhřívá na čele střelecké tabulky.

Janoškův ambiciózní tým sice odstartoval ligu venkovní remízou na půdě Dordrechtu, nicméně v posledním kole už zcela sám zařídil domácí výhru nad rezervou Alkmaaru a i díky tomu je Breda čtvrtá a papírově by se měla pohybovat na čele tabulky.

Postupová matematika do Eredivisie je poměrně velkorysá. Přímo výš jdou nejlepší dvě mužstva tabulky a šanci má i klub, který uspěje v baráži, jež se týká celků mezi třetím a osmým místem. Ten se pak utká s třetím nejhorším týmem z první ligy.

Ale zpět k pětadvacetiletému Janoškovi, jenž samozřejmě po svém rozdílovém výkonu nemohl chybět ani v nejlepší sestavě kola, kam se dostal jako jediný hráč Bredy.

Jeho dosavadním gólovým maximem za sezonu je osm branek z poslední mise na východě Čech. S takovou fazonou by si však mohl stanovit nový rekord už během podzimní části, jež běží až do 22. prosince. Tím spíš, když mu věří také hlavní trenér Peter Hyballa.

"Trenér mi řekl, že viděl čísla z minulé sezony, a že můžu mít dvakrát lepší,“ pochlubil se po rozmluvě s bývalým koučem Trenčína, Dunajské Stredy, Sturmu Graz či Wisly Kraków pro isport.cz sám Janošek.

Již v pátek zajíždí NAC Breda na hřiště FC Eindhoven. Dokáže se zapsat do střelecké listiny i potřetí za sebou? Pakliže ano, skauti z Eredivisie budou mít jeho jméno podtrženo ještě o něco výrazněji.

Nejlepší střelci Eerste Division:

3 - D. Janošek (NAC)
3 - E. Peňa Zauner (Roda)
2 - S. Allouch (VVV)
2 - M. Breij (Cambuur)
2 - K. Doumtsios (TOP Oss)
2 - J. Addai (AZ II)
2 - W. Ould-Chikh (Roda)
2 - M. Smit (Cambuur)
2 - J. van Duiven (PSV II)

Čvančarova cesta: Z oslav titulu na letiště, teď snový debut. Další start je ale v ohrožení