Hamšík má za sebou úspěšnou premiéru v roli hlavního trenéra. U demolice soupeře byl i jeho syn

Hamšík má za sebou úspěšnou premiéru v roli hlavního trenéra. U demolice soupeře byl i jeho syn

Marek Hamšík, který je se 134 mezinárodními starty nezpochybnitelnou legendou slovenského fotbalu, má za sebou první úspěšný soutěžní zápas v pozici hlavního trenéra.

Bývalý záložník Neapole, Brescie, Trabzonsporu i IFK Göteborg pracuje v Banské Bystrici ve své vlastní akademii a zodpovídá za tým starších žáků (U15).

Ti vstoupili do LSŽ demolicí Námestova 9:1, s s tím, že na výsledku měl podíl také jeho syn Christian Hamšík, který nosí kapitánskou pásku a úspěšně proměnil penaltu.

Šestinásobný nejlepší fotbalista Slovenska byl se svým vstupem na novou půdu spokojen. "Výsledek o tom svědčí. Chtěli jsme sezonu zahájit výhrou a ta mohla být ještě vyšší. Určitě nás ale nepotěšil inkasovaný gól, chtěli jsme hrát na nulu. Dobrá hra a výsledek se ale počítají," uvedl šestatřicetiletý internacionál v pozápasovém hodnocení na webu hamsikacademy.sk.

Někdejšímu střednímu záložníkovi udělalo radost zejména to, že byl jeho výběr dobrý na míči a když ho ztratil, nebál se ukazovat agresivitu. "Za dobrý výkon musím pochválit všechny hráče. Pokud jde o moji premiéru, dělal jsem si z kluků trošku srandu, že budu nervózní ze zápasu i já a nakonec jsem i byl. Přeci jen je to můj oficiální debut, tak jsem rád, že jsme ho zvládli - mužstvo i já," těšilo ikonu, jež si v letech 2019 - 2021 zahrála také čínskou nejvyšší soutěž.

O víkendu proto půjde za druhou výhrou. "Pocity mám dobré, musím to tedy hodnotit jen pozitivně. Jsem rád, hlavně za kluky, že splnili to, co jsme si řekli a jdeme dál," vzkázal Hamšík, jehož svěřenci se v neděli představí na hřišti Kysuckého Nového Mesta.

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 1. kolo:

RSC Hamšík Academy – MŠK Námestovo 9:1 (6:0)
Góly: 11. K. Kapustík, 25. Beľa, 27. a 33. Matejko, 29. Masný, 32. Filipovič, 41. Ch. Hamšík (pen.), 53. Pankov, 79. Zelina – 72. Miklušák.

Sestava RSC Hamšík Academy U15: D. Cipciar (55. Turic) – M. Illés, Malček (41. Zelina), K. Kapustík, M. Medveď – Filipovič (41. Pankov), Husár, Ch. Hamšík (C) – Beľa (41. Ďurovec), Matejko (41. Veselovský), Masný. Tréner: M. Hamšík.

Brno je pro mě dál největším favoritem na postup. Hned pak my, říká trenér Dukly Rada. Mančaft chválí hlavně za ofenzivu