Trápící se giganti? Bez formy je dvojice z Anglie i specialista na Evropskou ligu

V LaLize válí oba velikáni, daří se Bayernu Mnichov, v Anglii je zase spoleh na Manchester City. Ne všechny velké týmy však zažívají ideální start do sezony. Hovořit by to tom mohla například dvojice z Anglie či rivalové z Říma. Nejásají ani v Seville.

UTRÁPENÍ ŘÍMANÉ

Podobná je i situace v Itálii, kde se nenávidění rivalové z Říma mohou utěšovat navzájem. Lazio i AS totiž začali ročník bídně.

Lazio absolutně nezachytilo začátek soutěže, když padlo se dvěma slabými soupeři, kterými bylo Lecce a Janov. Fanoušci byli nejen naštvaní, ale také se báli, co bude dál. Soubor trenéra Sarriho totiž čekal zápas v Neapoli a proti Juventusu. Zatímco ten první trochu překvapivě zvládli za tři body, ten druhý už ne. I proto jsou patnáctí.

Podobně je na tom soubor Mourinha. Ten je sice dvanáctý, ale jásat také nemůže. Doma prohrál s AC a remizoval se Salertanitou, venku prohrál na Veroně. Tým posilněný o střelce Lukaka si ale spravil chuť o víkendu, kdy konečně zabral za tři body. Skóre 7:0 sice působí skvěle, ale bylo to proti Empoli, které je neškodné a zatím v ročníku nedalo ani jeden gól.

Foto: AS Roma