Anketa expertů o derby: Máme lepšího brankáře, říká Němeček. Slavii požene Eden, míní Hušbauer

Už v neděli si to Slavia doma v Edenu rozdá se Spartou v přímé bitvě o průběžné první místo v tabulce FORTUNA:LIGY. Jaké bude 308. derby pražských rivalů? Server eFotbal.cz oslovil experty, aby v anketě popsali své predikce. Kdo je favoritem? Který z brankářů je lepší? A jak zápas dopadne? Přesně to se pokusili zodpovědět Václav Němeček, Luděk Zelenka, Miroslav Jirkal, Josef Hušbauer a Lukáš Zelenka.

Lukáš Zelenka

bývalý hráč Sparty

Kdo je pro vás momentálně lepším týmem a proč?

„Momentálně vidím v lepší formě Spartu, v útočné fázi jsou velmi silné oba týmy, ale dle mého názoru má slabší obranu Slavia. Navíc vidím sílu i v sehranosti, kdy Sparta tolik netočí sestavu."

Kdo má lepšího brankáře a proč?

„V obou mužstvech je první dvojice brankářů na velmi dobré úrovni. Na straně Slavie se občas stane hrubka, to u Sparty mi to tak nepřijde. Jen je škoda, že svou brankářskou jedničku hledá Sparta stále v zahraničí. Rozdíl nevidím ani tak v gólmanovi, ale hlavně v samotné obraně Slavie. Je slabší a pak musí její brankář řešit více nebezpečných situací."

Jak dopadne derby a proč?

„Derby v Edenu skončí nerozhodně a za bod bude ráda Slavia, protože Sparta bude lepší. Věřím v jejich lepší formu a rozpoložení. Slavii ale hodně pomůžou fanoušci. To, co se teď děje na stadionech Sparty a Slavie, je nádhera. A Sparta bude určitě nebezpečnější ve standardních situacích.“

© AC Sparta Praha