Review: Man. United - Crystal Palace. Andersen připravil pro Rudé ďábly další šok na Old Trafford

Manchester United podlehl v sedmém kole Premier League Crystal Palace 0:1. Jedinou branku vstřelil Joachim Andersen. Rudí ďáblové tak nenavázali na úterní úspěch v ligovém poháru, kde vyřadili právě Palace. I přesto, že svěřenci Erika ten Haga diktovali chod hry, se jim branku vstřelit nepodařilo. Na Old Trafford se tak neprosadili teprve podruhé za posledních 31 utkání.

Manchester United - Crystal Palace 0:1

Branka: 26. Andersen

Crystal Palace si mohlo s Manchesterem United po úterním vypadnutí z poháru vyrovnat účty. Hostům ale stále chyběl jejich nejlepší střelec Odsonne Édouard, jenž si v této sezoně připsal už čtyři přesné trefy. Domácí se naopak oklepali z bídného startu sezony a dvakrát v řadě vyhráli. Týmu však stále scházel ryzí střelec. Se čtyřmi brankami ve všech soutěžích na tom byl nejlépe defenzivní záložník Casemiro, který se nechal v minulém vzájemném ligovém zápase vyloučit.

Již od úvodních minut jednoznačně dominovali Rudí ďáblové. Ti drželi balon více na svých kopačkách a Crystal Palace téměř k ničemu nepouštěli. Střelecký účet mohl otevřít ve 12. minutě Rasmus Höjlund, jenž se pokusil přelobovat gólmana Sama Johnstonea. Jeho nedůraznou střelu ale skvělým zákrokem odvrátil Tyrick Mitchell. I přes veškeré snahy týmu z Manchesteru se jako první rozvlnila síť za jeho brankářem. Přímý kop, který zahrával Eberechi Eze, se otřel o jednoho z hráčů Rudých ďáblů a odražený balon skvělou ranou z první usměrnil pod břevno Andersen.

Aktivita United přetrvávala i v úvodu druhého dějství. K vyrovnání byl v 56. minutě blízko Bruno Fernandes, který se pár metrů před vápnem rozhodl vystřelit, proti jeho pokusu mířícího do levé šibenice však vynikl skvělým zákrokem Johnstone. Branku měl v 69. minutě na hlavě i Mason Mount, jenž si naskočil na parádní centr Dioga Dalota, finální hlavička z bezprostřední vzdálenosti ale minula horní konstrukci.

Manchester United nedokázal navázat na úterní vzájemný zápas a s Crystal Palace prohrál. Chuť si bude moci spravit 7. října proti Brentfordu, jeho soupeř ve stejný den přivítá Nottingham.