Leverkusen si poradil s Kolínem, Guirassy v barvách Stuttgartu se blýskl hattrickem a Bayern vyškolil Freiburg

Borussia Mönchengladbach v předehrávce 7. kola německé Bundesligy remizovala 2:2 s Mohučí. Čvančara se dostal na plac na posledních 30 minut. Lipsko v sobotu zahodilo dvě penalty a pouze remizovalo doma s Bochumí. Efektivní druhou půli si připsali hráči Dortmundu. S Unionem, který i přes neuznaný gól Krále vedl 1:2, po změně stran zametli na konečných 4:2. Guirassy si za Stuttgart připsal hattrick za 16 minut. Jeho tým zvítězil 3:1 s Wolfsburgem. V utkání se strhujícím závěrem mezi Werderem a Hoffenheimem odehráli Pavlenka s Kadeřábkem celých 90 minut. Hoffenheim nakonec zvítězil 2:3.

Čvančara měl velké šance na skórování v 77. a 79. minutě za stavu 1:2, ale nejprve jeho hlavičku brankář Robin Zentner vyrazil nohou a poté zlikvidoval i jeho pokus z malého vápna po rohu. Alespoň bod domácím nakonec zachránil v 88. minutě střelou zpoza vápna americký obránce Joe Scally. Mohuč sice ukončila po čtyřech zápasech sérii porážek, ale v neúplné tabulce je s dvěma body předposlední. Fotbalisté Mönchengladbachu jsou dvanáctí.

Úřadujícího německého vicemistra Dortmund poslal do vedení v sedmé minutě Füllkrug, s bleskovou odpovědí ale přispěchal Gosens. V 18. minutě si Král naběhl na Trimmelův centr a hlavou skóroval. Situaci ale několik minut přezkoumával videorozhodčí, který nakonec odhalil těsný ofsajd. Mezitím pětadvacetiletý Král vystřídal. Český reprezentant nechybí v nominaci na říjnové kvalifikační zápasy s Albánií a Faerskými ostrovy o postup na mistrovství Evropy, které jsou na programu příští týden.

Borussia následně dala gól, jenže Füllkrugova trefa rovněž kvůli postavení mimo hru neplatila. Po půlhodině hry dokonal obrat hostů z penalty Bonucci, po změně stran ale BVB udeřil třikrát. Brankmi ve 49. a 54. minutě otočili výsledek Schlotterbeck a střídající Brandt, pojistku přidal Ryerson. Vestfálský celek zůstává spolu s Leverkusenem a obhájcem titulu Bayernem Mnichov neporažen, jeho soupeři odehráli o zápas méně. Naopak Union po páté ligové prohře za sebou klesl až na 13. příčku, v součtu s Ligou mistrů dokonce prohrál posledních sedm soutěžních duelů.

Wolfsburg ve Stuttgartu vedl po první půli po brance Gerhardta, od 67. do 82. minuty ale třikrát skóroval Guirassy, první zásah zaznamenal z penalty. Guinejský útočník nasázel v bundesligovém ročníku už 13 gólů, což je po sedmi kolech historický rekord soutěže, a tabulku kanonýrů vede o pět branek před Kanem z Bayernu.

Augsburg doma podlehl 1:2 nováčkovi z Darmstadtu, který vyhrál druhý zápas po sobě. Domácí brankář Tomáš Koubek zůstal opět pouze na lavičce a stále čeká na premiérový soutěžní start v sezoně.

Lipsko doma remizovalo s Bochumí bez branek a nespravilo si náladu po středeční porážce 1:3 v Lize mistrů s obhájcem trofeje Manchesterem City. Bochum v bundesligovém ročníku spolu s Mohučí a Kolínem nad Rýnem stále nezvítězila.

Přestřelku v Brémách otevřel v osmé minutě hostující Beier. Werder rychle odpověděl zásluhou Schmida, ale ještě do pauzy Hoffenheimu vrátil náskok Prömel. V první minutě nastavení podruhé vyrovnal Stage. Jenže vzápětí Pavlenka inkasoval potřetí, když ho překonal další střídající hráč Bülter. Vítěznou akci rozjel Kadeřábek dlouhým autovým vhazováním. Hoffenheim se posunul na čtvrtou pozici, Werder je čtrnáctý.

Bayer Leverkusen porazil v 7. kole německé fotbalové ligy Kolín nad Rýnem 3:0 a upevnil si vedení v tabulce. Ve čtyřech předchozích domácích zápasech v této sezoně dal lídr soutěže minimálně tři góly a poslední tým tabulky mu tuto bilanci nepokazil. Adam Hložek hrál jen posledních deset minut. Brankář Matěj Kovář byl na lavičce, šanci dostává jen v Evropské lize.

Když španělský trenér Xabi Alonso přesně před rokem tým přebíral, byl v tabulce předposlední, teď vládne bundeslize. Na kontě má šest vítězství a remízu na Bayernu. Skóre porýnského derby otevřel Hofmann a po něm se trefil Nizozemec Frimpong, který v týdnu prodloužil smlouvu do roku 2028. Hlavním tahounem je ale nigerijský útočník Boniface, který od červencového příchodu z belgického klubu Royale Union Saint-Gilloise dal už devátý gól v devátém zápase, v němž nastoupil.

Bayern s Leverkusenem udržel krok co do výše skóre. Po remíze v Lipsku se vrátil na vítěznou dráhu a porazil Freiburg 3:0. Vedení se ujal kuriózním gólem, poté co centr Francouze Comana přeletěl brankáře a zapadl u vzdálenější tyče do sítě. Sané pak z perfektní Kaneovy přihrávky vytěžil druhou branku a po efektním průniku mezi dvěma obránci dal i třetí, ale tu mu sebral videorozhodčí kvůli předchozímu ofsajdu. Po přestávce se znovu zapsal mezi střelce Coman, který přitom od začátku sezony čekal na gól marně.

Bundesliga - 7. kolo:

Mönchengladbach - Mohuč 2:2
Branky
: 22. Neuhaus, 88. Scally - 24. Gruda, 75. Barkok

Augsburg - Darmstadt 1:2
Branky: 86. Demirovič - 51. Skarke, 70. Kempe z pen.

Dortmund - Union Berlín 4:2
Branky: 7. Füllkrug, 49. Schlotterbeck, 54. Brandt, 71. Ryerson - 9. Gosens, 31. Bonucci z pen.

Lipsko - Bochum 0:0

Stuttgart - Wolfsburg 3:1
Branky: 67. z pen., 78. a 82. Guirassy - 34. Gerhardt

Brémy - Hoffenheim 2:3
Branky: 17. Schmid, 90+1. Stage - 8. Beier, 29. Promel, 90+2. Butler

Leverkusen - Kolín nad Rýnem 3:0
Branky: 22. Hofmann, 32. Frimpong, 61. Boniface

Bayern Mnichov - Freiburg 3:0