Dětské chování ve vápně a slabá efektivita Jablonce? Jako při sexu, když tam není to nejlepší, láteří Látal

Dětské chování ve vápně a slabá efektivita Jablonce? Jako při sexu, když tam není to nejlepší, láteří Látal
OBSAHUJE OHLASY

Dvanáct zápasů, jedna výhra, pět remíz, šest proher, negativní skóre 10:18 a hlavně jen osm získaných bodů, které ho drží až na předposlední pozici. Na jablonecké Střelnici si v současnosti opravdu nemohou moc vyskakovat.

Po Plzni (2:3) těsně podlehl zelenobílý kádr před vlastním publikem také Bohemians 1905 (0:1) a i v tomto případě doplatil zejména na žalostnou koncovku, což potvrdil i stoper Jakub Martinec, jenž zmíněný duel posledního kola dohrával na hrotu útoku.

Herně to podle něj o víkendu špatné nebylo, leč severočeské mužstvo trápí především produktivita. "Poslední tři zápasy jsme na tom byli herně docela dobře. Ale když nedáte gól, nemůžete vyhrát. Musíme na té produktivitě víc zapracovat a být ve vápně víc důraznější. Teď z těch utkání cítím větší agresivitu, víc za tím jdeme. Musíme to zlomit," vzkázal skrz web fkjablonec.cz pětadvacetiletý zadák, který by rád mužstvo nastartoval již za pár dní v Ostravě.

KAPITÁN BOHEMIANS 1905 OPĚT POSUNUL METU A NYNÍ DRŽÍ HNED DVA LIGOVÉ REKORDY V DLOUHOVĚKOSTI

Trenérský štáb nezklamala předvedená hra, ale především výsledek. Ten ovlivnila i skutečnost, že Jablonci chyběla finální fáze a nic na tom nezměnilo ani 14 rohových kopů.

"Efektivita nám chybí, to opakuji pořád. Jsme jaloví v zakončení, proto nám ty body chybí. Doplácíme na to. Měli jsme tam být odvážnější. Ve vápně se chováme dětsky. Nejde na mě míč, tak nehraji. Místo abychom se tam s někým srazili a míč třeba propadl. To jsou situace, kde nám chybí typický hrotový útočník. Nemůžeme chtít po mladém Krulichovi, aby nám táhl takovéto utkání," prohlásil třiapadesátiletý kouč Radoslav Látal, jenž nebude moci v nejbližší době kvůli poraněnému kolenu použít Václava Drchala.

Ostřílený nástupce Davida Horejše, jehož už trenérská profese v minulosti zavála i na slovenský, polský či běloruský trh, šéfuje Jablonci necelé čtyři měsíce, ale zatím své svěřence do klidných vod tabulky nevrátil.

Víte, že...Jablonec vyšel od začátku sezony 2023/2034 úplně naprázdno již čtyřikrát? Neskóroval proti Bohemians 1905, Hradci Králové, Teplicím a Pardubicím.

To vše i přesto, že na severu země pracuje se známými a hlavně zkušenými jmény jako Hanuš, Polidar, Hübschman, Houska, Kratochvíl, Jovovič, Souček, Pleštil, Ikaunieks, Chramosta či Chanturishvili.

Kabinou už totiž evidentně cloumá i psychika. "Po zápase jsem přišel do šatny a všichni svěšené hlavy. Co těm klukům mám povědět? My jsme ten zápas neodchodili, nehráli jsme špatně. Chtěli jsme. Bylo tam nasazení i průniky. Byly tam dobré věci, které jsme v týdnu dělali na trénincích. Ale ta efektivita. To máte jak při sexu, když tam není to nejlepší," pomohl si zajímavým přirovnáním Látal.

Ten dosud zažil na své jablonecké misi pouze tři úspěšné výsledky. Dva v poháru (Admira Praha, Jiskra Domažlice) a jeden ve FORTUNA:LIZE (Slovácko).

Zápotočný má zcela jasno. Aktuálně nejlepší ligový tým je Sparta. Jak formou, tak kvalitou

© FK Jablonec