Kdo vystřídal na Slovensku Guľu? Španěl s minulostí v LaLize i Premier League a nedá dopustit na Kucku

Kdo vystřídal na Slovensku Guľu? Španěl s minulostí v LaLize i Premier League a nedá dopustit na Kucku

Adrian Guľa už je minulost, Xisco Muňoz budoucnost. Alespoň tedy pro přední tým slovenské nejvyšší soutěže Dunajskou Stredu, která nyní na Španěla s bohatou historií v LaLize i Premier League vsadila.

Vicemistr Niké ligy z Žitného ostrova upřednostnil třiačtyřicetiletého vítěze Poháru UEFA s Valencií před Rusem Stanislavem Čerčesovem (znáte z Eura 1996), jenž naposledy vedl Ferencváros Budapešť.

Hráčsky prošel nový šéf Aleše Čermáka či Filipa Kaši také Mallorkou, Tenerife, Levante či Betisem Sevilla, s tím, že trenérsky už zodpovídal za Dinamo Tbilisi, Anorthosis, Huescu, Sheffield Wednesday nebo Watford.

Právě tam se také potkal se slovenským reprezentantem Jurajem Kuckou, který aktuálně obléká dres rivala Dunajské Stredy Slovanu Bratislava a na něhož nedá dopustit.

ČERMÁK A SPOL. JSOU BEZ TRENÉRA. GUĽA MUSEL OPUSTIT DUNAJSKU STŘEDU I PŘES SÉRII PĚTI DUELŮ BEZ PORÁŽKY

"Je to úžasný člověk. Mám s ním dobrý vztah a je to super kluk, obrovský profesionál na hřišti a mimo něj velká osobnost. Ve Watfordu byl pro mě velkou oporou. Vím, jak velký je to fotbalista a co dokáže na hřišti. Nedívám se na to jen z pohledu vztahu trenér vs. hráč pro mě je důležité i to, jaký jste člověk," pochválil na webu sport.aktuality.sk svého bývalého svěřence, proti němuž povede svůj tým již 17. prosince.

Premiéra na lavičce aktuálně šestého týmu tabulky, který táhne šňůru pěti duelů bez prohry, ho čeká již v sobotu proti ViOnu Zlaté Moravce. Nyní je pro něj podstatné, aby si získal hráče na svou stranu a aby uvěřili jeho vidění fotbalu.

SKUHRAVÝ SE ZAVÁZAL PODBREZOVÉ AŽ DO ROKU 2028: POPRVÉ V KARIÉŘE SE MI STALO, ŽE VŠICHNI V KLUBU MÁME SPOLEČNÝ CÍL

"Mám rád, když se hraje atletický a útočný fotbal. Myslím si, že na to máme hráče. Nejdůležitější je, že má tento klub ambice. Všichni tu chtějí udělat krok dopředu, musíme se o to pokusit. Věřím, že se nám to podaří, ale půjde to jen tehdy, když ze sebe vydáme všechno. DAC je velký klub, který se může v budoucnosti posunout vpřed. Když přijdete do zdejšího tréninkového centra, jsou tu podmínky jako v Premier League," pochvaloval si Muňoz.

Toho v roce 2023 čekají ještě čtyři soutěžní souboje. Kromě zmíněného středu narazí Dunajská Streda i na Duklu Banská Bystrica, Trenčín a Slovan Bratislava.