Z Julisky až do Mexika! Bývalý mládežnický reprezentant Česka má za sebou premiéru v tamní druhé lize

Z Julisky až do Mexika! Bývalý mládežnický reprezentant Česka má za sebou premiéru v tamní druhé lize

CD Tapatío, rezervní tým CD Guadalajara, v pátečním utkání druhé mexické ligy zvítězil 4:0 na půdě Mineros de Zacatecas, kde na závěrečných sedm minut nastoupil i Daniel Villaseca. Dvacetiletý záložník je českým mládežnickým reprezentantem, který však místo snahy o prosazení se ve druholigové Dukle Praha zvolil netradiční severoamerickou cestu...

Celým jménem Daniel Villaseca Kubikova, jenž po rodičích vlastní české a mexické občanství, se narodil před necelými 21 lety v jihoafrickém Gautengu, s fotbalem však začal v České republice. Po krátkém působení v Mělníku se přesunul do pražské Dukly, kde přes mládežnické kategorie prošel až do třetiligové rezervy, za níž v sezoně 2021/22 zapsal 24 startů v České fotbalové lize.

Následně se ale možná překvapivě vydal do Mexika, odkud pochází jeho matka, konkrétně do Deportiva Guadalajara, kde s výběrem do 23 let před měsícem získal mistrovský titul. Od začátku roku 2024 patří do kádru druholigové rezervy CD Tapatío a aktuálně má za sebou zmíněný debut.

Ofenzivní záložník stále může reprezentovat Česko v mládežnických kategoriích, naposledy v roce 2019 nastoupil za mužstvo do 17 let, celkem má na kontě sedm reprezentačních startů.

Posila Sparty má instinkt zabijáka. Za rok mu bude druhá liga malá, říká o Šilerovi bývalý trenér Peřina