Tipsport liga: Pardubice rozdrtily Žižkov, Brno dostalo ve Skalici šestku, Varnsdorf složil reparát za Boleslav

Tipsport liga: Pardubice rozdrtily Žižkov, Brno dostalo ve Skalici šestku, Varnsdorf složil reparát za Boleslav

Pardubice šly do třetího vystoupení ve skupinové fázi zimní Tipsport ligy proti Viktorii Žižkov se statusem dosud neporaženého týmu. Předtím remizovaly s Bohemians Praha 1905 (0:0) a rozstřílely druholigovou Vlašim (5:0).

V podobném duchu se soubor Radoslava Kováče prezentoval také v úterý dopoledne proti dalšímu účastníkovi F:NL Viktorii Žižkov a již ve 34. minutě vedl třígólovým rozdílem, o který se postarali Tischler a autor dvou tref Hlavatý. Definitivní podobu výsledku dal sedm minut před koncem Darmovzal.

To Zbrojovka, která má za sebou nedávný skalp prvoligového Zlína, proti Skalici až tak dobře nezačala a po gólech Sobczyka a Hollého, jenž překonal brankáře Berkovce hned dvakrát, prohrávaly po prvním dějství 1:3. Jediný, kdo v první půli vyzrál na slovenský tým, byl Granečný. Zbrojovce to však bylo k ničemu a ze Skalice si nakonec odvezla nekompromisní "tenisový" výprask 2:6. Devátý tým slovenské Niké ligy zakončil skupinu C na 2. místě se čtyřmi body, Brno zůstalo poslední.

Tepličtí, které v posledních dnech opustil jednatřicetiletý brankář Filip Mucha (ano, jde o staršího bratra úspěšné tenistky), se momentálně nachází v Turecku. Druholigovému Varnsdorfu tak čelil rezervní tým "sklářů" a byť po podzimu uzavírá v ČFL svou skupinu B, v Mladé Boleslavi si nevedl vůbec špatně. Tedy až do 31. minuty, kdy na gólmana Němečka vyzrál hlavou Penc. Výběr kouče Miroslava Holeňáka tak vykročil za nápravou reputace po minulé blamáži s Mladou Boleslaví (0:4), což v poslední desetiminutovce potvrdil i Gembický.

Tipsport liga - úterní zápasy:

FK Pardubice - FK Viktoria Žižkov 4:0

Branka: 13. Hlavatý, 32. Tischler, 34. Hlavatý, 83. Darmovzal.

Sestava Pardubic: I. poločas: Kinský - Surzyn, Donát, Ortiz, Icha - Daněk, Kissiedou, Tischler, Hlavatý - Černý, Krobot. II. poločas: Kinský - Mareš, Kukučka, Jindra, Lupač - Míšek, Darmovzal, Mukwelle, Patrák - Brdička, Zlatohlávek. Trenér: Kováč.

MFK Skalica - FC Zbrojovka Brno 6:2

Branky: 15. Sobczyk, 26. Hollý, 44. Sobczyk, 82. Alves  - 34. Granečný, 70. Koželuh.

FK Teplice - FK Varnsdorf 0:2

Branky: 31. Penc, 82. Gembický.

Přijdou v Edenu o klíčového stopera? Ogbu má být jednou z variant pro tradičního účastníka Ligue 1

Fotbal bez chyb se nedá hrát, dělají je i nejlepší hráči na světě, říká Panák. Z půlky nikdy odkopávat nebude