Pětice hvězd současné druhé ligy aneb Na koho se zaměřit před blížící se jarní částí?

PŘED STARTEM F:NL

Také ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE najdeme spoustu zajímavých jmen s velkou fotbalovou minulostí, ale i budoucností. Dvě z největších ligových postav v Brně, jedna v Příbrami. Jihlava se bude spoléhat na odcházejícího mladíka a Vyškov na druhého nejhodnotnějšího hráče soutěže.

Allan Delferriere

Vyškov se po změně majitele pustil do práce. Před jarní částí jihomoravský celek vede druhou ligu je jasné, že chce pozici udržet a postoupit přímo do nejvyšší soutěže.

Klub, jenž hraje v drnovickém azylu, přivedl několik nových hráčů. Tím nejzajímavějším je Allan Delferriere, který je podle portálu Transfermarkt po Lukáši Endlovi z Brna druhým nejhodnotnějším hráčem soutěže (400 tisíc eur).

Belgičan fotbalově vyrostl ve Standardu Lutych, odkud se vydal na hostování do druhé nizozemské ligy. Po sezoně v Maastrichtu přestoupil do skotského Hibernian, kde si vyzkoušel i tři zápasy v předkolech Evropské konferenční ligy. V aktuální sezoně měl problém s herním vytížením, rozhodl se proto pro hostování ve Vyškově.

„V Allanovi získáváme středového hráče, který je skvěle vybavený silově a má kvalitní kopací techniku. Nechybí mu ani velmi slušná herní inteligence a charakterově je velmi dobře nastavený,” popsal jednadvacetiletého záložníka pro oficiální klubový web trenér Jan Kameník.

Zdroj: MFK Vyškov