Na Old Trafford už tuší, že pořízení Antonyho byl přehmat. V létě by mohl jít i za poloviční cenu pryč

Na Old Trafford už tuší, že pořízení Antonyho byl přehmat. V létě by mohl jít i za poloviční cenu pryč

Doba hájení je u konce a kritika ze strany fanoušků nejspíše definitivně otevřela oči nizozemského stratéga Erika ten Haga. Není se čemu divit, vždyť on sám má nůž na krku a trenérské křeslo se pod ním nebezpečně hýbe. Dlouhou dobu držel nad brazilským křídlem Antonym ochrannou ruku, byl jeho velkým spojencem, ale v posledních týdnech je patrné, že i tohle pouto se již začíná trhat a někdejší hvězda Ajaxu by v létě mohla opustit Old Trafford za poloviční částku, než za kterou přicházela.

Křídelník přišel na Ostrovy v létě 2022 z Ajaxu s vizitkou perspektivní hvězdičky, která je již připravena na vyšší level kariéry. I proto se Rudí ďáblové neostýchali uhradit 86 milionů liber. Ve prospěch Antonyho vyzníval i fakt, že jej měl možnost kouč Erik Ten Hag vyzkoušet během svého působení v Amsterdamu.

V kolonce vstřelených gólů se blýská nula, asistence zaznamenal pouze dvě. To je ve dvaceti ligových zápasech této sezóně prostě málo, proto je Antony již nyní vnímán jako jedna z nejhorších posil v historii samotné Premier League.

NEJSPECIÁLNĚJŠÍ TROFEJ, JAKOU JSEM KDY VYHRÁL, ZÁŘIL DOJATÝ KLOPP PO ZISKU LIGOVÉHO POHÁRU

Podle listu Daily Mail došla trpělivost i vedení, které má být ochotno přiznat svou chybu a s hráčem rozvázat spolupráci. K tomuto kroku tlačí především britský miliardář Sir Jim Ratcliffe. Ten měl dát jasný signál, že Antony musí jít v létě za každou cenu a nebrání se i prodeji za poloviční částku, než za kterou byl pořizován.

Jeho herní vytížení se stále snižuje. Brazilský křídelník naskočil pouze do jednoho z osmi posledních zápasů Manchesteru United a na lavičce náhradníků pouze tiše sledoval, jak přednost dostávají mladíci Omari Forson a Amad Diallo.

Foto: Manchester United FC