Dotčení slávisté po derby: Trpišovský chtěl penaltu a ukazoval na faul, Vlček nepodepsal zápis

Dotčení slávisté po derby: Trpišovský chtěl penaltu a ukazoval na faul, Vlček nepodepsal zápis

Vyřazení z poháru, kdy ztratil dvoubrankový náskok, hodně bolí vicemistra z Edenu. Porážka v ostře sledovaném derby se Spartou 2:3 po prodloužení tvrdě zasáhla tábor sešívaných. Sparta gólově potrestala chyby borců v červenobílém, ve Vršovicích ale zavládl i pocit křivdy. Trenér Jindřich Trpišovský si postěžoval, že rivalovi pomohla k výhře penalta. Přiznal, že celou věc špatně kouše. Po duelu vygradoval situaci vedoucí mužstva Stanislav Vlček, když odmítl podepsat zápis o utkání a nepodal Miroslavu Barankovi, vedoucímu týmu Sparty, ruku. Za to mu hrozí pokuta.

Trenér vícemistra z Edenu Jindřich Trpišovský byl po závěrečném hvizdu hodně zklamaný. "Samozřejmě je pro nás opakovaná prohra z penalty těžká, zvlášť z takové penalty," povzdechl si známý kouč na tiskové konferenci.

I když se na adresu mladého sudího Roučka většinově valila chvála, adresoval mu trenér sešívaných výtku. Směřovala k rozhodujícímu pokutovému kopu, který arbitrovi posvětilo video. "Vlčka to trefí do stehna a pak do ruky, v nastavení je složité takové momenty kousat," netajil se tím, že byl jeho tým poškozen.

Derby v Edenu očima expertů: pochvala pro sudího i sparťana Karabce, slávista Ogbu zase chyboval

Jenže sudí Rouček si stál za svým. Situaci prozkoumal na doporučení experta u systému VAR, kterým byl Dominik Starý, dodatečně u monitoru a shledal, že došlo k porušení pravidel. Proto načídil pokutový kop.

Podle Trpišovského nezůstalo u jediného přehmatu, který sešívaným v Edenu ublížil. "V 87. minutě je tam třeba jednoznačná penalta a jsou tam i další momenty," našel další situace, kvůli kterým cítí ve Vršovicích křivdu, trenér.

Hrozné, tohle se nesmí stát, tvrdíl slávista Schranz po ztraceném pohárovém derby se Spartou

A zdaleka nebyl výčet přehmatů uzavřen. "Jurečka byl ve Zlíně vyloučen za podobný loket, jaký dostal Diouf. Musíme se oklepat a dostat se z toho, v neděli musíme podat špičkový výkon a v těchto situacích být stabilnější. V derby rozhodují v náš neprospěch," uvedl mimo jiné kouč Slavie.

Sešívaní dali podle serveru iSport.cz najevo nespokojenost po utkání také v kabině rozhodčích, kde odmítl vedoucí týmu Stanislav Vlček podepsat zápis. A aby toho nebylo málo, nepodal svému protějšku ze Sparty Miroslavu Barankovi ruku. Tak těžké bylo pro Slavii přijmout porážku... Bývalému útočníkovi Slavie za jeho počínání nyní hrozí pokuta.