Nejzajímavější tým ČFL? Plzeňské béčko srší kvalitou, zkouší i africkou cestu

Při pohledu na soupisky prvních dvou jarních zápasů béčka Viktorie Plzeň v ČFL ihned stoupne pozornost. Osu týmu tvoří ligoví borci, které navíc doplňují šikovní Afričané, které klub v zimě angažoval.

Jak na tom vůbec rezerva Plzně je? Tak nějak průměrně. V den vydání článku se nachází na šestém místě ČFL skupiny A, tedy skoro uprostřed. Ze sedmnácti zápasů má hned sedm remíz.

První dvě jarní kola přinesla shodně výsledky 1:1, prvně proti Motorletu, pak proti béčku Bohemians.

Do obou zápasů v bráně zasáhl devatenáctiletý Viktor Baier, jedna z největších českých fotbalových nadějí vůbec. Ten musí mít poslední měsíce pořádně pestré. Prvně zájem Bayernu Mnichov, na podzim hvězdné výkony v Evropské konferenční lize a na jaře zápasy v ČFL.

UNIKÁT V ÚSTÍ NAD LABEM. NA FOTBAL SE CHODÍ ZDARMA, PO UTKÁNÍ LZE ZAPLATIT VÝSTUPNÉ

Jak ale pro klubový web uvedl trenér Josef Parlásek, Baier jednoduše musí chytat. "Pro každého mladého hráče je důležitá herní praxe. Byl s námi teď druhý soutěžní zápas a samozřejmě je vidět, že když má herní praxi, tak sebevědomí jde nahoru, což je u brankáře hrozně důležité," vysvětloval.

Další plzeňská naděje hraje v obraně. Jan Paluska, jenž nedávno podepsal s klubem dlouholetou smlouvu, odehrál proti Motorletu zhruba hodinu, teď v neděli proti klokanům podobnou porci. I v tomto případě je jasné, že hlavním cílem je alespoň nějaké vytížení. V prvním týmu ho totiž zatím moc nemá, i když chodí pravidelně na lavičku.

Zajímavým případem je Idejssi Metsoko. Vysoký útočník, který na podzim ve druhé lize vstřelil v dresu Vyškova devět branek, odehrál proti Motorletu poločas, proti Bohemians hodinu. Ve druhém utkání se prosadil hned po čtrnácti minutách, nicméně kromě toho vynikal hlavně ve vzduchu a byl aktivní v napadání.

Slovan Velvary má posilu ze zámoří. Je to dříč, bude patřit k nejlepším, věří šéf klubu

V ofenzivě ho o víkendu podporoval Jan Sýkora, který odehrál kompletních devadesát minut, jelikož kvůli kartám nemohl za áčko nastoupit. Béčko pomohlo i obránci Milanu Havlovi, který se rozehrává po zranění.

Do obou jarních utkání zasáhl devatenáctiletý nigerijský obránce Mitchell Ejedegba, který do klubu přišel společně s o rok mladím útočníkem Jamesem Bellou.

Oba v zimě přišli zkoušku z akademie Right2win. Uspěli a s B-týmem absolvovali část zimní přípravy a pro jarní fázi zůstali v kádru. "Oba hráči se jeví velmi zajímavě, rozhodli jsme se, že u nás zůstanou ještě během jara na test a pak si vyhodnotíme, zda v našem klubu budou působit i nadále," uved pro web klubu sportovní ředitel Daniel Kolář.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň