Španělský tisk: Girona ani Sevilla neuspěly, Krejčí má být dohodnutý s Betisem a na Spartu poputuje 200 milionů

Španělský tisk: Girona ani Sevilla neuspěly, Krejčí má být dohodnutý s Betisem a na Spartu poputuje 200 milionů

Kapitán Sparty Ladislav Krejčí je podle španělského deníku AS domluvený na letním přestupu do Betisu Sevilla. Sedmý tým LaLigy by měl českým šampionům za čtyřiadvacetiletého reprezentanta zaplatit zhruba osm milionů eur (200 milionů korun).

Podle AS jsou zástupci klubů ústně domluvení a čeká se na finální dohodu. Hráčův agent Pavel Paska nicméně informaci španělského deníku odmítl. "My se Spartou o ničem nevíme," řekl serveru iSport.cz.

Kromě Betisu, který se utkal se Spartou na podzim ve skupině Evropské ligy, spekulují média i o zájmu Girony nebo druhého sevillského klubu FC.

Krejčímu končí smlouva v létě 2025 a Letnou by mohl opustit po pěti letech. Střední obránce nebo záložník je nejen klíčovým hráčem defenzivy, ale je i střelecky produktivní. Ve 139 soutěžních utkáních za Spartu nasázel 41 branek, další tři přidal v devíti startech za národní tým.

Brněnský odchovanec obhajuje se Spartou ligový titul, po 26. kole aktuální sezony je jeho tým znovu na prvním místě o bod před Slavií. V ročníku 2019/20 získal i domácí pohár. Pokud by se potvrdila částka kolem 200 milionů korun, zařadil by se Krejčího přestup mezi deset nejdražších z české ligy.

Na podzim pálil v ČFL, teď sparťanská kometa září ve druhé lize. Šiler reprezentoval Česko i v jiném sportu