Vrátí se do Česka? Čermáka se netýkalo už 10 zápasů v řadě, španělský kouč Dunajské Stredy ho zcela odstavil

Vrátí se do Česka? Čermáka se netýkalo už 10 zápasů v řadě, španělský kouč Dunajské Stredy ho zcela odstavil

Čtyři duely v řadě neporažená Dunajská Streda stále živí naději na druhé místo v tabulce a po bezgólové remíze na Tehelném poli s vedoucím Slovanem ztrácí pět kol před koncem Niké ligy na druhý Spartak Trnava šest bodů.

Titulu se Kadlec dočkal v Leverkusenu až jako televizní expert: Hložkovi neseděl styl, s Kovářem se počítá. A co Schick?

V hlavním městě našich východních sousedů si v barvách DAC 1904 zahráli nejen exlávista Taras Kačaraba, ale i explzeňské trio Miroslav Káčer, Matej Trusa a Christán Herc, s tím, že Filip Kaša všemu přihlížel kompletních devadesát minut z lavičky náhradníků.

Pořád na tom však nebyl nejhůř. Další někdejší hráč Viktorie Aleš Čermák nebyl k poutavému taháku kola vůbec nominován a zas a znovu se tak potvrdilo to, že s ním přestal španělský trenér Xisco Muňoz úplně počítat, o čemž už se v zákulisí šeptalo v únoru.

Mimo nominaci je odchovanec Sparty od startu nového kalendářního roku 2024 v každém utkání Dunajské Stredy a netýkalo se už ho tak desáté soutěžní klání v řadě.

Jaké jsou hlavní důvody spanilé jízdy Leverkusenu? Trenér i posily. K historickému titulu pomohly také Schickovy góly

Čermák, o němž před lety mluvil jeho někdejší spoluhráč ze sparťanské mládeže Patrik Schick jako o "novém Marku Matějovském", přitom na jihu Slovenska nezažil vůbec špatný podzim. Byť naskočil "jen" do 12 ligových a dvou pohárových soubojů, do střelecké listiny se zapsal pětkrát a misi u našich východních sousedů si na sklonku roku pochvaloval.

"Baví mě hrát za Dunajskou Stredu. Fanoušci vytvářejí skvělou atmosféru v každém duelu, nejen doma, ale i venku, kde také chodí v hojném počtu. Rád bych pomáhal týmu, dal co nejvíc gólů a připsal si co nejvíc asistencí," vyprávě ještě před pár měsíci záložník na stránkách dac1904.sk.

I když má dvěma českými tituly ověnčený špílmachr na současné adrese kontrakt do léta 2025, nové útočiště si pravděpodobně bude muset hledat 12 měsíců před vypršením pracovní dohody. Kouč Xisco Muňoz, který během zimy monstrózně posiloval, tak jasně pokračuje v rozprašování "dědictví" po předešlém kouči Adrianu Guľovi.

Že by z toho byl pár měsíců před třicátými narozeninami návrat do českého prostředí, kde si mimo jiné zahrál i za Loko Vltavín, Hradec Králové, Bohemians 1905 nebo Mladou Boleslav?

Příští klub? Svědík bude chtít znát nejdřív jeho ambice a být s nimi za jedno, klidně je ale možná i pauza