Zbrojovka hlásí na startu přípravy pořádnou porci změn. Brno přivítalo nového asistenta, nechyběl ani Švancara

Zbrojovka hlásí na startu přípravy pořádnou porci změn. Brno přivítalo nového asistenta, nechyběl ani Švancara

Krátká letní dovolená skončila v pondělí také druholigové Zbrojovce Brno. Nový trenér Jaroslav Hynek přivítal před odpoledním srazem v kabině i několik nováčků. Až ve čtvrtek se bude kouči hlásit kvarteto Hamza, Alijagić, Večeřa a Polák. Individuálně se po zranění připravuje Jan Hellebrand. Novým asistentem trenéra je Richard Polák, který s koučem Hynkem působil už v pražské Dukle a v Žilině, trénoval také v Podbrezové.

Prvním z nováčků, který se kouči hlásil, je pětadvacetiletý obránce Filip Štěpánek, který přichází na přestup z Vyškova. Odchovanec Zlína působil ve vyškovském klubu od léta 2021, v uplynulé sezoně vstřelil z pozice stopera tři branky a na tři další nahrál. Jediným gólem rozhodl podzimní domácí utkání.

Další posilou je sedmadvacetiletý záložník Jakub Janetzký, který přestupuje ze Zlína. Za „Ševce“ odehrál 140 zápasů v nejvyšší soutěži, předtím hrál v Opavě a krátce také za Jablonec, dohromady má na kontě 172 prvoligových startů. Vstřelil v nich patnáct branek, jednu z nich Zbrojovce.

O místo mezi tyčemi se popere dvaatřicetiletý gólman Filip Mucha, který naposledy chytal v Prostějově. Z angažmá v Teplicích má na kontě šestnáct ligových startů. V gólmanském minitýmu doplní Dominika Sváčka, u něhož se hostování změnilo v odkup z Plzně, a Michala Hložánka. Talentovaný gólman před sezonou prodloužil ve Zbrojovce smlouvu, stejně jako další mladý brankář Ondřej Prodělal. Hložánek se nicméně k týmu pro menší zranění připojí později.

Chrudim má jasno. Úspěšného kouče Kronďáka střídá na pozici hlavního trenéra jeho asistent Tichai

Konkurenci v obraně rozšíří dvacetiletý Šimon Mičuda z Trenčína. Slovenský mládežnický reprezentant sbíral v uplynulé sezoně zkušenosti na hostování v prvoligové Banské Bystrici a druholigovém Púchovu. Ve slovenské nejvyšší soutěži zatím nasbíral 17 startů (15 za Trenčín, dva za Banskou Bystricu). I v tomto případě se jedná o přestup.

Do útoku přichází rovněž dvacetiletý chorvatský útočník Carlo Mateković, který v Brně bude hostovat z Lokomotivy Zagreb. V uplynulé sezoně hrál druhou chorvatskou ligu, na kontě má i jeden zápas za reprezentační dvacítku.

Novým asistentem je Richard Polák

Kromě absolutních nováčků se z hostování v Kroměříži vrátil Nicolas Martinek. Do 30. června hostuje v Českých Budějovicích Wale Musa Alli, jehož budoucnost se řeší. O něco delší volno mají reprezentanti Hamza, Alijagić, Večeřa a Polák, kteří se na tréninku mají hlásit ve čtvrtek. Individuálně se po zranění připravuje Jan Hellebrand. Pokračovat by měl Martin Nový, jehož hostování se proměnilo v přestup. V řešení je také další pokračování Adama Kronuse, který v kabině rovněž nechyběl.

Z úspěšného B týmu jdou do přípravy zmínění Večeřa s Polákem, v kabině se objevil i Daniel Švancara. Pro nemoc chyběl další z mladíků Ondřej Šlapanský. Posledním novým jménem je dvaadvacetiletý Aboubacar Cissé. Levé křídlo původem z Pobřeží slonoviny s americkým pasem. Cissé už se během jarní části připravoval s B týmem.

Ve Zbrojovce už naopak nebude pokračovat pětice hráčů, kterým k 30. červnu končí smlouvy – Martin Berkovec, Adam Fousek, Simon Falette, Kamso Mara a Kristoffer Jørgenssen. Po roce a půl se s Brnem loučí Josef Koželuh, kterému vyprší hostování a přesouvá se do Liberce. Pokračovat nebude ani Peter Juritka, který by se měl vrátit domů na Slovensko.

Změn doznal rovněž realizační tým. Trenéra Hynka doplnil jako asistent Richard Polák, který s ním působil už v Dukle a v Žilině, trénoval také v Podbrezové. V úzké spolupráci by trenéři měli být i s realizačním týmem „béčka“.