Čeští fotbalisté v zahraničních ligách

Českým krajánkům se ve víkendových duelech evropských lig střelecky příliš nedařilo. Jediný Čech, který opět dokázal rozvlnit síť soupeřovy branky, byl ve druhé anglické lize Roman Bednář, jenž obléká dres West Bromwiche. V posedních třeh zápasech si připsal už čtvrtou branku. V neděli večer ještě rozhodl o vítězství Anderlechtu Stanislav Vlček.

ANGLIE:

ArsenalAston Villa 1:1, TOMÁŠ ROSICKÝ nebyl ani na lavičce --- PATRIK BERGER nebyl do zápasu nominován.

Birmingham – Tottenham 4:1, RADEK ČERNÝ zůstal jen na lavičce.

Middlesbrough – Reading 0:1, MAREK MATĚJOVSKÝ nastoupil v základní sestavě a v 85. minutě byl střídán.

West Ham – Chelsea 0:4, PETR ČECH odchytal celý zápas.

Everton - Portsmouth 3:1, MILAN BAROŠ zůstal na lavičce náhradníků.

Championship:

West Bromwich - Plymouth 3:0, ROMAN BEDNÁŘ vstřelil poslední branku zápasu a připsal si čtvrtý gól v posledních třech zápasech.

ITÁLIE:

AS Řím - Parma 4:0, RADEK PETR nebyl ani mezi náhradníky.

AC Milán - Lazio Řím 1:1, MAREK JANKULOVSKI odehrál první poločas --- DAVID ROZEHNAL se dostal na hřiště v 89. minutě.

Juventus - Fiorentina 2:3, ZDENĚK GRYGERA odehrál celý zápas --- TOMÁŠ UJFALUŠI nastoupil v základní sestavě a v 62. minutě byl střídán.

Empoli - Siena 0:2, LUKÁŠ JAROLÍM nebyl do zápasu nominován.

Udine - Atalanta 2:0, TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ odehrál celý zápas a dostal žlutou kartu.

NĚMECKO:

Hertha Berlín – Duisburg 2:0, JAROSLAV DROBNÝ a RUDOLF SKÁCEL odehráli celý zápas.

Hansa Rostock – Arminia Bielefeld 1:1, PETR GABRIEL a DAVID KOBYLÍK nebyli ani na lavičce, RADIM KUČERA odehrál celý zápas.

Karlsruhe – Wolfsburg 3:1, JAN ŠIMŮNEK odehrál celý zápas.

HannoverNorimberk 2:1, JIŘÍ ŠTAJNER nastoupil v základní sestavě, dostal žlutou kartu a v 65. minutě byl střídán --- JAROMÍR BLAŽEK, TOMÁŠ GALÁSEK i JAN KOLLER odehráli celý zápas.

Bochum – Leverkusen 2:0, JAN LAŠTŮVKA odchytal celý zápas, PAVEL DRSEK byl mezi náhradníky.

Hamburk - Frankfurt 4:1, DAVID JAROLÍM nastoupil v základní sestavě a v 85. minutě byl střídán --- MARTIN FENIN byl střídán v 88. minutě.

ŠPANĚLSKO:

Villarreal - Osasuna 0:0, JAROSLAV PLAŠIL odehrál celý zápas.

BELGIE:

Westerlo - Standard Lutych 1:3, LUKÁŠ ZELENKA odehrál celý zápas.

St. Truiden - FC Brusel 1:1, MICHAL POSPÍŠIL odehrál celý zápas --- RICHARD CULEK i PAVEL FOŘT nebyli do zápasu nominováni.

Anderlecht - Genk 1:0, STANISLAV VLČEK vstřelil jedinou branku zápasu a v 88. minutě byl střídán, JAN POLÁK i DANIEL ZÍTKA odehráli celý zápas.

[ 2.3.2008 - Jiří Štádler | Foto: skysports.com ]