O postup si to na Letné rozdají dva kluby bez střelců

Takový souboj už pražská Letná dlouho neviděla. Ve čtvrteční odvetě 1. kola Poháru UEFA mezi Spartou a Dinamem Záhřeb se potkají dva přední týmy svých zemí, jejichž střelecké trápení však nemá obdoby.

Sparta nedala gól už 367 minut a její soupeř je na tom podobně, neboť na přesný zásah čeká 304 minut. V obou případech ale střelecký půst trvá stejný počet dnů - obě mužstva se radovala z gólu naposledy 14. září.

Sparťané tehdy vyhráli v Brně 2:0, a protože si vedli velmi sebevědomě, nikdo nemohl očekávat, že trefa Kamila Vacka z 83. minuty byla na dlouhou dobu poslední. Od té doby se pražský klub nedokázal trefit ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech a nepodařilo se mu to ani v pohárovém duelu proti třetiligovému Frýdku-Místku, kde Spartu zachránil až penaltový rozstřel.

Soupeř na tom není o mnoho lépe, a to ještě jen proto, že od 14. září s výjimkou souboje proti Spartě nesehrál žádný jiný zápas než v domácí nejvyšší soutěži. Poslední branku Dinama vstřelil v 56. minutě zápasu proti NK Záhřeb Mandžukič. Dinamo naposledy vyhrálo dokonce 31. srpna, takže celé září nepoznalo radost z vítězství.

[ 1.10.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]