Zápas Sparty ovládli fanoušci

Fanoušci Sparty pokazili svému týmu závěr herního soustředění v Rakousku, když kvůli jejich chování muselo být za stavu 1:1 v 81. minutě předčasně ukončeno utkání s druholigovým německým Duisburgem. Fotbalisté Liberce ani napodruhé během soustředění v rakouském Seefeldu nevyhráli, když podlehli Anderlechtu Brusel 1:3.

Sparta měla po celé utkání tlak, ovšem ten dokázal zužitkovat pouze Wilfried, jenž dorážel Holendovu střelu do břevna. Soupeř záhy z ojedinělé šance vyrovnal rovněž dorážkou.
Snahu Sparty o závěrečný tlak zhatili vlastní fanoušci, kterých do rakouského Wernbergu dorazila zhruba padesátka. Kvůli jejich výtržnostem byl zápas ukončen devět minut před závěrečným hvizdem. Poprvé o sobě dali vědět již v první půli, když na hřiště hodili dýmovnici. Záložník Žofčák se nadýchal zplodin a nemohl nastoupit do druhého poločasu.

Liberec podlehl Anderlechtu

Po remíze 2:2 s Ingolstadtem Liberec nestačil ani na Anderlecht. Slavnému belgickému celku byl však poměrně vyrovnaným soupeřem, když vedl po brance Keriče a několikrát nastřelil břevno. Anderlecht však ukázal přesnější koncovku a góly Wasilevského z penalty, Bylukina a De Suttera zápas otočil.

V sestavě Anderlechtu odehrál celý zápas bývalý liberecký záložník Jan Polák. Poslední půlhodinu strávil na hřišti i Ondřej Mazuch, který přišel do bruselského týmu z Fiorentiny.

Olomouc končí soustředění

Soustředění v Rakousku skončilo i pro Olomouc, která na závěr porazila 1:0 maďarský celek Lombard Pápa. V generálce na čtvrteční souboj v druhém předkole Evropské ligy proti Framu Reykjavík dal jediný gól Šultes, který se trefil již ve třetím zápase po sobě.