Kladno si veze z Liberce překvapivý bod

Hráči Liberce remizovali v sobotním večerním utkání 1. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku s týmem Kladna nerozhodně 1:1. Skóre otevřel zkraje druhého poločasu Szabo, na konečných 1:1 srovnal v 62. minutě Gecov.

Liberečtí bez karetních hříšníků Keriče, Blažka a Lišky začali aktivně, ve 2. minutě napřáhl Frejlach a jeho jedovka skončila jen těsně vedle tyče. Poprvé vyběhl na prvoligový pažit v domácím dresu útočník Jaroslav Diviš a hned se mohl zapsat do střelecké listiny, jeho střela ale svůj cíl nenašla. V 18. minutě poprvé zahrozili Středočeši, Klinka však skluzem míč do sítě neusměrnil.

Ve 21. minutě se po rohu Dočkala dostal k zakončení Gebre Selassie, gólman Pavlík byl ale připraven. O pět minut později nacentroval z pravé strany Frejlach, Nezmar ale v koncovce neměl štěstí. Ve 34. minutě přišla největší šance první půle. Tu si vytvořili hosté, odkop libereckého kapitána Janů trefil dotírajícího Holuba, míč z jeho nohy jen o chloupek minul libereckou branku.

Krátce po změně stran přišel pro Severočechy šok. Ondřej Szabo parádně zakroutil přímý volný kop a gólman Zlámal neměl nárok. Slovan se vyrovnání dočkal o deset minut později. Dočkal načechral přímý volný kop na zadní tyč a Marcel Gecov z voleje ranou pod víko srovnal stav.

V 73. minutě mohli znovu udeřit hosté. Před střídajícím Zoubelem ovšem v poslední chvíli zasáhli domácí zadáci. Osm minut před koncem měl rozhodující zásah na kopačce Moravec, Zlámal ale jeho ránu z voleje lapil. Když v závěru neuspěl hlavou chorvatský středopolař Čorič a krátce poté nezamířil přesně ani dělovkou z dálky Bosančič, rozešel se Liberec s Kladnem smírně 1:1.

Gambrinus liga, 1. kolo:

FC Slovan Liberec - SK Kladno 1:1 (0:0)
Branky: 62. Gecov - 52. Szabo. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Tauber. ŽK: Vácha, Čorič - Moravec, Szabo, Pavlík, Strnad, Procházka. Diváci: 4026.

FC Slovan Liberec: Zlámal - Janů, Radek Dejmek, Holeňák, Gebre Selassie - Dočkal, Gecov, Frejlach (60. Čorič), Vácha (84. Bosančič) - Diviš, Nezmar (75. Smetana).

SK Kladno: Pavlík - Hajník, Procházka, Beneš, Mráz - Moravec (88. Šilhan), Strnad, Szabo (90. Hlava), Holub - Tatanašvili, Klinka (71. Zoubele).