Žilina má po výhře náskok deset bodů

Žilina potvrdila své suverénní postavení ve slovenské lize i v dnešním utkání 14. kola. Po domácí remíze s Nitrou se od Žiliny očekávalo vítězství nad Trnavou, která naposledy zvítězila v 5. kole nad Interem Bratislava.

Lídři tabulky vyhráli 3:0 v Trnavě a před mistrovským Ružomberkem mají v čele již desetibodový náskok. V prvním poločase mohli hosté skórovat několikrát, ale trefil se pouze ve 40. minutě Nemec, který střelou po zemi otevřel zápasový účet.

Po přestávce se Nitra snažila o vyrovnání. Nejblíže k tomu měla v 51. minutě Kopúnkova střela, kterou na dva pokusy zneškodnil hostující brankář Kuciak. Oteveřné obrany domácích využil nejprve střídající Tesák a téměř v samotném závěru zápasu pečetil výsledek Štrba.

Zbývající zápasy kola se hrají ve středu, avšak žádné mužstvo nemůže ohrozit dominantní pozici Žiliny v Corgoň lize. Žilina tak potvrdila roli jasného favorita soutěže a nadále pokračuje ve své spanilé jízdě po stadiónech Slovenska.

Spartak: Hrdina - Hrabal, Poljovka, Turtenwald - Kriss (77. T. Hanzel), Kopúnek, P. Ďuriš, Filip (36. Čtvrtníček), Semanko - Blaha, Kožuch (74. Škripec)
Žilina: Kuciak - Pekarík, Hubočan, Vomáčka, Minarčík - Štrba - Devátý (46. Tesák), Vršič, Jež - Porázik (81. Ramos), A. Nemec (90.+ Prince)