Plzeň přestřílela Teplice, Jablonec veze body z Edenu

Plzeň v Teplicích třikrát prohrávala, přesto nakonec brala všechny tři body. Střelecké dostihy rozhodl chvíli před koncem Bakoš. Klokani v Synot tip aréně podlehli Jablonci, svůj devatenáctý gól této sezóny přidal David Lafata.

Fotbalisté Jablonce zvítězili v nedělním utkání 17. kola Gambrinus ligy na trávníku Bohemians 1905 2:1. Na vedoucí branku Karla Pitáka odpověděl ve druhé půli Pavel Vyhnal, ovšem tři body zajistil Severočechům osm minut před koncem 19. trefou v sezoně kanonýr David Lafata.

Domácí trenér Medynský nominoval do základní sestavy posily Abrahama s Vyhnalem. Staronovou tváří v dresu Klokanů byl útočník Hartig, který na podzim hostoval ve Slovanu Bratislava. Tým Bohemians 1905 však stejně brzy prohrával, když neuhlídal v 11. minutě Kopice, jehož nahrávku usměrnil na Sňozíka nabíhající Piták.

Ve 33. minutě domácí gólman úmyslně zakopl míč, aby přiznivci zelenobílých mohli uctít památku bývalého ředitele vršovického klubu Lukáše Přibyla, který 9. února zemřel v 33 letech. Kotel rozvinul obrovskou fotografii Přibyla a nápis Nezapomeneme. Příznivci zesnulému funkcionáři, který naposledy pracoval ve Spartě, zatleskali a skandovali jeho jméno.

Po změně stran domácí zvýšili aktivitu a toužili po vyrovnání. Před Budínským však zachránil na poslední chvíli Novák, na opačné straně neuspěl Lafata. Rušnou pětiminutovku zakončil Hartig střelou do břevna. Další velkou šanci zahodil Piták, který odmítl zvýšení náskoku. Severočeši za to pykali, když Vyhnal dorazil na Špita vyražený pokus Bartka.

V 82. minutě Klokani na chvíli zapomněli ve vápně na Lafatu, který využil volného prostoru k přesnému zakončení po centru Kovaříka - 1:2. V závěru měli domácí tlak, ovšem gólman Špit už za svá záda míč nepustil. Tým Bohemians 1905 tak prohrál popáté v řadě.

Bohemians 1905 - FK Baumit Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 59. Vyhnal - 11. Piták, 82. Lafata. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Moláček. ŽK: Žižka, Abraham - Loučka. Diváci: 2199.

Bohemians 1905: Sňozík - Moravec, Cseh, Pavel Lukáš, Žižka - Bartek, Abraham, Budínský (88. Orolín), Borek (77. Kaufman), Vyhnal - Hartig (70. Kraják). Trenér: Pavel Medynský.

FK Baumit Jablonec: Špit - Eliáš, Zábojník, Pavlík, Loučka - Kopic (70. Vošahlík), Novák, Jarolím, Piták (74. Vaněk), Kovařík (90. Jablonský) - Lafata. Trenér: František Komňacký.Bohemians 1905 - FK Baumit Jablonec 1:2 (0:1)

V sedmigólové přestřelce se radovala Plzeň

Fotbalisté Plzně zvítězili v nedělním utkání 17. kola Gambrinus ligy na hřišti Teplic 4:3 a připsali si první tři body v jarní části sezony. Teplice třikrát vedly, ale hosté nakonec v závěrečné patnáctiminutovce otočili vývoj utkání.

Západočeši přicestovali do Teplic bez zraněného záložníka Petržely, ani bez něj však od svých ofenzivních sklonů neupustili. Plzeň měla v první půli míč častěji na kopačkách, její hráči byli pohybliví, nabízeli se do kombinace a nechybělo mnoho, aby šli brzy do vedení. Už po třech minutách hry vysunul Horváth kolmicí mezi stopery Bakoše, který se záhy objevil sám před Grigarem, jenže v rozhodující chvíli napálil míč nad branku.

Teplice se soustředily na rychlý přechod do útoku, hostující obranu zlobil především pohyblivý útočník Mahmutovič, který v 7. minutě obešel Čišovského a připravil střelu Vůchovi, ten však mířil těsně vedle šibenice. Postupem času se hra vyrovnala, hrálo se ve slušném tempu, které ale brzdily nepřesné výroky sudího Matějka i jeho asistentů. Právě po jednom z nich šli domácí do vedení. V 39. minutě trefil balon ve vápně Matulu, od něj se odrazil k Vondráškovi a ten skóroval z ofsajdem zavánějící pozice. Jenže domácí podlehli euforii a ještě do poločasu inkasovali vyrovnávací gól. Centr z levé strany sklepl Bakoš k osamocenému krajanovi Ďurišovi, který byl zcela volný několik metrů před brankou a nekompromisní ranou pod břevno se nemýlil.
Také druhý poločas přinesl několik slibných průniků, oba celky hrály na vítězství při každé příležitosti se tlačily do útoku. Domácí tým se krátce po změně stran dostal i podruhé do vedení, plzeňská obrana neodstavila ve vápně od míče Dolejše a jeho přiťuknutí proměnil Vachoušek v druhý teplický gól. Jenže hosté už v 52. minutě znovu dotáhli. Horváth z přímého kopu nahrál Limberskému, jeho dělovku brankář Grigar jen vyrazil a dorážející Pilař už měl snadnou úlohu.

Více než tři tisícovky diváků nakonec viděly strhující závěr utkání, ve kterém Plzeň otočila průběh ve svůj prospěch i přesto, že potřetí prohrávala. Šestnáct minut před koncem neudržel brankář Čech střelu Dolejše a Mahmutovič doklepl míč do sítě. V 77. minutě si však vymodlil faul na hranici velkého vápna Pilař a z nařízeného přímého kopu potřetí srovnal Bakoš. Slovenský útočník nakonec rozhodl o hostující výhře, když devět minut před koncem jeho střelu tečoval Rosa za záda bezmocného Grigara.

FK Teplice - FC Viktoria Plzeň 3:4 (1:1)

Branky: 39. Vondrášek, 47. Vachoušek, 74. Mahmutovič - 77. a 81. Bakoš, 45. Ďuriš, 52. Pilař. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Mahmutovič. Diváci: 3350.

FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Petr Lukáš, Rosa, Matula (86. Smejkal) - Dolejš, Čajič (84. Jindráček), Ljevakovič, Vůch (90. Stožický) - Vachoušek - Mahmutovič. Trenér: Petr Rada.
FC Viktoria Plzeň: M. Čech - Rajtoral, V. Procházka, Čišovský, Limberský - Horváth, Darida (86. Ševinský) - Ďuriš, Kolář (82. Wágner), Pilař (89. Hora) - Bakoš. Trenér: Pavel Vrba.