Jak reagovali fanoušci? Nudný Guardiola a nový klub Arselona

Německý šampion Bayern si asi madridský scénář představoval jinak. Španělský stratég bavorského velkoklubu dokonce poprvé ve své trenérské kariéře prohrál na San Bernabéu.

Bezzubý Bayern ztrestal Benzema. Je na čase změnit taktiku?

Renomovanému celku z Allianz Areny nepomohla ani převaha v jednotlivých herních činnostech. Na rohové kopy vyhrál zástupce bundesligy 15:3 a "Bílý balet" přestřílel jak celkově (15:9), tak ve střelách na branku (10:6).

O procentuálním držení míče nemluvě - v první půli to bylo 74:26 pro hosty, po devadesáti minutách pak 64:36.

"Byl to těžký zápas, nechali jsme Bayernu míč, ale pracovali jsme skvěle v obraně. Věděli jsme, že nějaká šance přijde, a tu jsme využili. Teď můžeme jet do Mnichova s přesvědčením, že můžeme postoupit do finále," řekl stoper Realu Sergio Ramos, jehož klub čeká na účast ve finále od roku 2002.

Pokud byste se těsně po duelu podívali na sociální sítě, ve spojitosti s koučem Guardiolou byste velmi často nalezli slovo "boring", čili nudný. Lidová tvořivost dokonce přinesla i termín "Arselona" jako spojení toho nejnudnějšího ze hry Arsenalu a Barcelony. Řada fanoušků se szlou v oku vzpomíná na přímý útočný fotbal Juppa Heynckese.

V Bayernu, který podobně jako Barcelona sází na dominanci v držení míče a velké množství přihrávek ve středu pole, má španělský odborník kontrakt do roku 2016.

Robben: Taktikou nás Real překvapil, ale doma postoupíme

Níže uvedený obrázek zveřejnil ve čtvrtek server sme.sk. Je to nadsazeno, ale možná vás to pobaví...