Kuyt do Barcelony? Místo Messiho či Neymara!

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Vypadá to na zdánlivě „nenápadný“ přestup, z něhož se ale může vyklubat pořádný kolotoč v nejlepším světovém klubu loňského roku. Do Barcelony podle BBC míří nizozemský veterán Dirk Kyut (35).

Kuyt do Barcelony? Místo Messiho či Neymara!
Kuyt patřil dlouhá léta k oporám Liverpoolu, hrával za turecké Fenerbahce a nyní je oporou tradičního nizozemského klubu Feyonoord Rotterdam. V dosavadním průběhu Eredivisie dal 13 branek, což je druhý nejvyšší počet.

Proč by měl jeho přestup do Barcelony vyvolat velké změny? Je to relativně jednoduché: na Nou Camp potřebují získat zkušenost pro případ, že by odešly renomované hvězdy a rozpadl se tak útok snů Messi, Neymar, Suárez.

Jak známo, do anglické Premier League má našlápnuto někdejší trenér Barcelony Pep Guardiola a šušká se, že by si s sebou chtěl vzít do Manchesteru či Chelsea Messiho či Neymara, nejlépe oba zaráz. A že by to v Barceloně už tušili? Možná, každopádně by potřebovali za tyto plejery náhradu. A Kuyt by byl při svých zkušenostech možná tím pravým, aby tým ustál obří změny v ofenzívě, i když všem musí být jasné, že Messiho s Neymarem se jen tak nahradit nedá.


Přestupy Čechů? Největším rizikem je Německo