Jakými změnami zatím prošel Liberec a koho přivedl Nezmar?

Slovan Liberec absolvoval v úvodu nového pracovního týdne fyzické testy v Praze a v kabině na stadionu U Nisy se tým trenéra Jindřicha Trpišovského sejde až v úterý. S jakými změnami?

Jakými změnami zatím prošel Liberec a koho přivedl Nezmar?
Ščasný řekl Šuralovi, že ho chce. Komu dal zelenou k odchodu?

V kádru již nefiguruje Milan Kerbr, jehož si stáhlo zpět Slovácko. Vojtěch Hadaščok se sice na sever Čech ze svého příbramského hostování vrátil, ovšem vedením byl spolu s obráncem Jiřím Pimparou přeřazen do juniorky.

Martin Sus zůstane zapůjčen v Příbrami a Tomáš Egert ve Vyšehradě. Douglas Djika a Martin Janošík odcestovali na zkoušku do Třince, Karel Knejzlík bude otestován Varnsdorfem a střední obránce Won Che Bong pravděpodobně zamíří na Maltu.

Pokud jde o Herolinda Shalu a Ondřeje Švejdíka, oba borci dostali od Sparty svolení zahájit přípravu s Libercem a o jejich jarní severočeské budoucnosti se bude jednat. To samé platí i pro talentovaného mladíka Ondřeje Karafiáta, s tím, že brankář Tomáš Koubek už ví, že bude v Liberci až do léta 2016.

O angažmá ve Slovanu bude usilovat devatenáctiletý spoluhráč sportovního ředitele Jana Nezmara z německého Neugersorfu Filip Kusič, jenž je defenzivním univerzálem, jenž v minulosti prošel Energií Cottbus. "Ve svém mladém věku je neskutečně adaptovaný na fyzicky náročný fotbal dospělých. Může nastoupit jako pravý bek, stoper nebo defenzivní záložník. Jsem zvědavý, jak na testech uspěje. Když to řeknu hodně pragmaticky, tak on je tím produktem, který bychom chtěli od naší mládežnické akademie. Fyzicky skvěle připravený sportovec, který má schopnosti na to poprat se o první ligu," uvedl na stránkách fcslovanliberec.cz funkcionář, jehož potěšil fakt, že už mohou naplno trénovat dřívější dlouhodobí marodi Ondrej Kolář a Michal Obročník.

Zdeněk Folprecht jej však na marodce a Nezmara nepotěšil Dzon Delarge, jenž pondělní testy po návratu z dovolené nestihl.

Aktuální soubor Slovanu:


Brankáři: Václav Hladký, Lukáš Hroššo, Ondřej Kolář, Tomáš Koubek

Obránci: Lukáš Bartošák, Vladimír Coufal, David Hovorka, Ondřej Karafiát, Filip Kusič, Jan Mudra, Lukáš Pokorný, Ondřej Švejdík

Záložníci: Daniel Bartl, Sebastian Cal, Dmitri Efremov, Ondřej Machuča, Michal Obročník, David Pavelka, Herolind Shala, Jan Sýkora

Útočníci: Marek Bakoš, Dzon Delarge, Michael Rabušic, Josef Šural

Marodka: Miloš Karišik, Zdeněk Folprecht, Isaac Sackey, Daniel Soungole, Kevin Luckassen.

Krmenčík se v Plzni pere o šanci: Už nejsem ten vyjukaný kluk