Paixao ve Spartě končí, přestoupil zpátky do Polska

Ne každý cizinec se v České republice uchytí, většina jich spíš upadne do zapomnění. S takovým problémem se musí vypořádat Sparta, jenž v létě přivedla drahé cizinecké posily, které po půl roce odcházejí.

Paixao ve Spartě končí, přestoupil zpátky do Polska
Baroš, Skalák a spol. si smlsli na Pardubicích šesti trefami

Marco Paixao přišel do Sparta jako poměrně zvučné jméno, které má zkušenosti jak z Portugalska, tak například Skotska či Polska. Podle toho také vypadala smlouva, kterou podepsal. Díky ní si měsíčně přicházel na 350 000 a patřil mezi nejplacenější náhradníky vůbec, když za celý půlrok odehrál jen 205 minut.

Tomu je ale konec. Sparta hráče, kterého získala naštěstí pro ně zdarma ze Slasku Vratislav, prodala zpátky do Polska. Nyní ale do Lechie Gdaňsk, která ostře bojuje o záchranu. O celé přestupové akci informoval oficiální web Sparty.

Avšak ze Sparty nemá odejít jen Paixao, ale i další cizinecký legionář Markus Steinhöfer. Ten stejně jako Paixao přišel do Sparty v létě a neuchytil se. Ve dvanácti zápasech odehrál celkem 575 minut a na lepší budoucnost to u bývalého hráče Betis Sevilla nevypadá. Proto mám svolení si najít nové angažmá.

Nové angažmá si hledá i Franci Litsingi, další letní posila. Ta je již třetím dnem hostem v tureckém Gaziantep BB.

TOP 4 hráči Premier League, kteří mohou brzy odejít