Jak se Ondrášek představil polským fanouškům? Byl upřímný

Sedmadvacetiletý český útočník Zdeněk Ondrášek už zažívá své druhé zahraniční angažmá. Pár dní se připravuje s polskou Wislou Krakov, jíž se upsal na tři sezony.

Jak se Ondrášek představil polským fanouškům? Byl upřímný
Návrat Bystroně? Jestli to bude liga neřeší. Prioritou je...

"Angažmá v Tromsö mi pomohlo a hodně mě změnilo. Před ním jsem býval dost divoký. Ale co bylo, bylo, mám na to jen vzpomínky. Dobré i horší... Dneska už myslím jinak. Rodina je pro mě nejdůležitější a fotbal je pro mě úplně všechno. Jsem už úplně jiný člověk, než který do Norska odcházel. Nebylo pro mě jednoduché opustit Tromsö. Je to menší rodinný klub, odchod jsem obrečel. Jednání o novém angažmá nebyla jednoduchá a jsem moc rád, že klapla. Nemůžu se dočkat, až zase vyběhnu na přírodní trávník. V Norsku se téměř všechny zápasy mydlí na umělce a můžu být rád, že jsem to se zdravýma nohama přežil," pronesl bývalý ofenzivní hráč Dynama České Budějovice, jehož slova publikoval web sport.cz.

Jak se na úvodní prezentaci představil polským fanouškům? "Nejsem Messi ani Ronaldo, ale bojovník. Je to tak, neproběhnu půl hřiště slalomem přes pět protihráčů. Hraju trochu technicky, ale hlavně bojuju," pokračoval na stránkách sport.cz Ondrášek, jenž přichází do řady, v níž operuje legenda Wisly Pawel Brožek. "Je to zdejší ikona, ale věřím, že budeme moci nastupovat oba a taková spolupráce mi pomůže. Podobnou jsem zažil již v Tromsö, kde se pak můj uznávaný spoluhráč stal trenérem," doplnil.

Ačkoliv je Wisla po podzimu až třináctá, boj o záchranu řešit nechce. "Je tu nový trenér i noví hráči. Jak jsem je viděl, mají na to, abychom byli úplně jinde. S tím sem přicházím a věřím, že to zvládneme. Krakov je krásné město, i když z něj znám zatím hlavně jen nemocnice. Během dvoudenní zevrubné lékařské prohlídky mě provezli čtyřmi klinikami a ještě jsem dostal na půl dne na tělo přístroj, z něhož pak vytáhli naměřené údaje. Všechno je v pořádku, takže se už moc těším na první tréninky," zakončil na portálu sport.cz další český zástupce v polské Ekstraklase.

Proč zatím Jablonec neprodává? Pelta nehodlá jít pod cenu...