45 milionů liber Juventus neobměkčí! Giganti mají smůlu!

V loňské sezoně útočník Juventusu Turín Alváro Morata řádil a svými góly posunul italský celek až do finále Ligy mistrů. Letos je to ale výrazně horší, když dal jedinou branku v osmnácti zápasech a v konkurenci Maria Mandžukiče a Paula Dybaly hraje až třetí housle. Přesto se o něj zajímá řada klubů.

45 milionů liber Juventus neobměkčí! Giganti mají smůlu!
V létě kádr staré dámy opustil Carlos Tévez a Fernando Llorente, přesto se Moratova pozice paradoxně zhoršila. Důvod je jednoduchý. Bývalý hráč Realu Madrid přestal dávat góly a na hrotu tak dostávají šanci jiní.

Ne pro všechny je ale gólový půst v podání talentovaného střelce směrodatný. Třeba v Liverpoolu to neshledávají jako zásadní problém a jsou připraveni Juventusu nabídnout 45 milionů liber. Současné ofenzivní hrozby Reds totiž trápí zranění a nová posila by se tedy Jürgenu Kloppovi náramně hodila.

Zájem ale mají i další kluby včetně někdejšího Moratova zaměstnavatele Realu Madrid. Ozval se ovšem i Arséne Wenger z Arsenalu, který nyní může spoléhat prakticky pouze na Oliviera Girouda.

„Nemáme zájem jednat s Realem Madrid ani s jakýmkoli jiným klubem. O prodeji Moraty jsme neuvažovali. Je součástí týmu a všem nám už mnohokrát ukázal, jak platný dokáže být. Chceme si ho ponechat,“ řekl sportovní ředitel Juve Giuseppe Marotta.

Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A