V United to vře. Van Gaal už odletěl do Nizozemska!

Situace na bojišti jménem Old Trafford se vyvíjí každým okamžikem. V pondělí odpoledne se údajně sešlo vedení Manchesteru United a začalo jednat. Je jasné, o čem. Majitelé klubu, rodina Glazerů, dala výkonným složkám plnou moc ke změně trenéra. Stalo se v době, kdy van Gaal už opustil Manchester!

V United to vře. Van Gaal už odletěl do Nizozemska!
Tak to píší internetová vydání britských listů poté, co United prohráli v lize doma se Southamptonem 0:1. Viceprezident Ed Woodward se údajně má sejít s hráči a ptát se na jejich postoj. Nebude mu v tom „překážet“ samotný trenér, neboť ten dostal už předem plánované volno a odletěl do Nizozemska na oslavu narozenin dcery.

Podle posledních zpráv má být van Gaal do konce týdne odvolaný a na jeho místo by se měl posadit dosavadní asistent Ryan Giggs. Klubová legenda by měla dokončit sezonu a v průběhu léta by mělo vedení klubu přivést jednoho z trojice Pep Guardiola, José Mourinho či Mauricio Pochettino (nyní Tottenham).

„Musíme vzít v potaz všechny možné alternativy a rozhodnout se dobře,“ řekl neutrálně Ed Woodward.
V pátek hraje Manchester United zápas čtvrtého kola FA Cupu na hřišti druholigového Derby County. Kdo jej povede jako hlavní trenér?

Trénéři Manchesteru United v Premier League:

Sir Alex Ferguson (1986-2013) 810, 528, 65.2
David Moyes (2013-2014) 34, 17, 50
Ryan Giggs (2014) 4, 2, 50
Louis van Gaal (2014-dosud) 61, 30, 49.2

Legenda: Jméno trenéra, sezóna, počet zápasů, výher, procentuální úspěšnost.

Van Gaal: Byla to nejhorší reakce diváků, jakou jsem zažil