V Turecku myslí všichni hlavně na ofenzivu, všiml si Pavelka

Čtyřiadvacetiletý český reprezentant David Pavelka z Kasimpasy by se mohl teoreticky dočkat debutu v turecké Süper Lig již v pondělní dohrávce 19. kola na půdě Istanbulu Basaksehir.

V Turecku myslí všichni hlavně na ofenzivu, všiml si Pavelka
Kouč Liberce žádá záložníka i útočníka. Myslí na Pekharta?

Na jaké místo s ním trenér Calimbay počítá? "Úplně na stejnou pozici jako jsem hrál v Liberci. Přišel jsem za Ryana Donka, který odešel do Galatasaraye, a ten hrál to samé, jako já ve Slovanu. Jen to samozřejmě musím potvrdit výkonnostně, abych se do sestavy dostal, protože na tuhle pozici je tady ještě Abdullah Durak. Vím, že nemám nic jistého a bude těžké se prosadit. Pozice by se však pro mě měnit neměla. Tým jen možná praktikuje oproti Liberci trochu jiný herní styl. Co jsem zatím stačil poznat na tréninku, v turecké soutěži myslí všichni hlavně na ofenzivu, takže to bude zajímavé," pronesl v interview pro iSport.cz bývalý středopolař Liberce, Slovácka či Sparty, kterému by možná mohlo pomoci do sestavy i to, že se při vstupu do jarní odvetné části prohrálo s Gaziantepsporem...

"Trenér mi řekl, že chce, abych napřed poznal, jak to tu všechno chodí. Kdybych tu prý byl o pár dní dřív, taky by mě už postavil. I tak říkal, že o tom pořád přemýšlí, ale že to takhle dělají vždycky, aby hráč měl čas na aklimatizaci. Každopádně je tady cítit, že se prohrálo. Zanechalo to tu celkem velkou stopu, takže možná nějaké změny nastanou. Propadli se tabulkou, takže nás teď čeká strašně důležitý zápas. A možná je lepší do toho skočit rovnýma nohama hned od začátku. Ale na druhou stranu jsou tady velké ambice a musím respektovat názor trenéra, že je lepší, abych ještě týden trénoval a lépe poznal spoluhráče. Také sám cítím, že mi ještě herní praxe chybí, protože jsem zatím absolvoval jen jeden zápas proti Chrastavě, takže by to byl opravdu velký skok. Možná jsem to však měl podobné v reprezentaci, kde jsem také skočil do velkého zápasu hned," doplnil na stránkách Deníu Sport štítový záložník.

Některé turecké kluby byl v minulosti proslulé tím, že výplaty hráčům nebyly jejich prioritou. Nová akvizice turecké nejvyšší soutěže se toho však neobává. "Je pravda, že výplaty tady možná fungují trochu jinak, ale nějaké záruky samozřejmě mám. Ale jak jsem se o tom bavil se spoluhráči, tak tady všechno funguje už dlouhodobě a žádné problémy nejsou. Zatím na jakýkoliv přesun v Istanbulu mám osobního řidiče, a pokud není k dispozici, tak mi seženou taxíka a ihned všechno proplácí. I z toho cítím, že to tady funguje dobře. A nejvíc je to vidět na tréninkovém centru, které je srovnatelné se západními velkokluby. Musím říci, že to pro mě bylo největší překvapení, co jsem zatím v Istanbulu zažil. Máme v něm skoro soukromé lázně. Jsou tam skoro všechny procedury, které byste našel v tom nejlepším českém wellnessu. Všechno je tam hned po ruce. Padesátimetrový bazén, obrovská krytá hala, posilovna, lékařské zázemí... Máme asi pět fyzioterapeutů, doktor sedí přímo vedle šatny a zraněným hráčům je ihned k dispozici. Tohle v českých podmínkách nenajdete. Připadám si trochu jako Alenka v říši divů," přiznal v rozhovoru pro Deník Sport Pavelka, jenž bude v novém působišti nosit na zádech číslo 12.