Co Pekhartovi pomohlo k tomu, aby přestoupil do Atén?

Bývalý český reprezentant Tomáš Pekhart po několika letech opouští německý fotbal a přesunuje se do řecké Super League.

Co Pekhartovi pomohlo k tomu, aby přestoupil do Atén?
Ronaldo chválil práci Zidana. Jaké borce vyzdvihl sám trenér?

Někdejšího ofenzivního hráče Sparty, Slavie, Jablonce, Southamptonu, Tottenhamu či Norimberku ulovil aktuálně druhý celek nejvyšší řecké soutěže AEK Atény, který hraje domácí utkání na Olympijském stadionu pro více než 71 tisíc diváků.

Klient manažera Pavla Pasky se v novém působišti upsal do června 2017 s opcí na další dva roky.

Pekhart se opět po letech potkává s trenérem Gustova Poyetem, kterého potkal již během svých londýnských dnů na White Hart Lane. Osmačtyřicetiletý Poyet, jenž šéfuje lavičce jedenáctinásobného řeckého šampiona od října 2015,tehdy u Spurs asistoval Juande Ramosovi.

Útočník, který v průběhu zimy odmítl nabídky z Polska a Turecka, přiznal, že mu v rozhodování pomohl právě i bývalý stratég Brightonu a Sunderlandu. "AEK je pro mě velmi důležitým bodem kariéry. Moje volba byla snadná. Chci najít zpět sm sebe a hlavně se rychle dostat na požadovanou úroveň, abych mohl pomoci novému týmu k dosažení jeho cílů. Od mého přítele, který hraje za PAOK Soluň, jsem slyšel o AEK Atény jen to nejlepší. Důležitou roli v mém rozhodování sehrála i přítomnost Gustavo Poyeta, kterého znám. Je to skvělý trenér a skvělý člověk," pronesl Pekhart na stránkách aekfc.gr.

Za tým, který aktuálněn táhne šňůru osmi vítězných zápasů, by mohl deubotvat již ve čtvrtek 4. února v pohárovém utkání na půdě Iraklisu. Na premiéru to však spíše vypadá až v neděli 7. února na hřišti třináctého Atromitosu.