Robinho zpět do anglické ligy? Agent jednal se dvěma kluby

Zatímco Radamel Falcao či John Terry jsou v britském tisku spojováni s odchodem z Premier League (prvně jmenovaný by se mohl podle Daily Telegraph opět zjevit v Atlétiku Madrid, druhý by mohl podle Daily Mirror vyslyšet lukrativní nabídku z dálného východu od Al Arabi), nejvyšší anglická soutěž by mohla v dohledné době přivítat i jednoho "ztraceného syna".

Robinho zpět do anglické ligy? Agent jednal se dvěma kluby
Henry: Fanoušci Citizens mohou snít o skvělých posilách

Podle Daily Mail by se totiž mohl na ostrovy vrátit známý Brazilec Robinho, jenž už v první anglické lize působil v trikotu Manchesteru City, který si ho svého času pořídil z Realu Madrid a posléze ho prodal AC Milán.

Zástupci někdejšího brazilského reprezentanta s devětasedmdesáti mezinárodními starty a pětadvaceti přesnými zásahy již jednali o případném návratu ofenzivního borce do Premier League se dvěma kluby - aktuálním lídrem soutěže Leicesterem City a velšským celkem Swansea City. Kanárek by se mohl hodit zejména druhému jmenovanému mužstvu, které je v tabulce až na šestnácté pozici.

Čerstvě dvaatřicetiletý snajpr s minulostí v Santosu zatím naposledy působil v čínském Guangzhou Evergrande, kam si ho vytáhl jeho krajan Luiz Felipe Scolari. V čínské nejvyšší soutěži ovšem Robinho odehrál jen devět ligových zápasů a ze sedmi startů v základu a 576 minut čistého času vytěžil tři branky. V současnosti už v klubu nepůsobí a je volným hráčem. Nemuselo by se ho tak týkat ani skutečnost, že už je zimní přestupové okno uzavřeno.