Teď si Euro nedovedu představit, vzkázal Rosický z Londýna

Pětatřicetiletý záložník londýnských Kanonýrů z Emirates Stadium Tomáš Rosický nakonec nebude potřebovat operaci, ale trhlinu ve stehenním svalu bude léčit dva až tři měsíce.

Teď si Euro nedovedu představit, vzkázal Rosický z Londýna
Kvintet slavných rodáků z argentinské metropole Buenos Aires

Momentálně není v dobrém rozpoložení, což je logické. "V první řadě jsem cítil strašný zmar. Projela mi hlavou všechna ta dřina a taky to, že je to pryč. Vyšetření ukázalo, že to není dobré, protože jsem si ten sval hodně poničil, takže zase budu delší dobu mimo," ozřejmil v interview pro iSport.cz "Rosa, jenž se zranil již po pár minutách pohárového duelu s Burnley, ovšem zbylých patnáct minut dohrál.

To, zda by mohl stihnout alespoň závěr sezony, si netroufá odhadovat. "Určitě je to dlouhodobější záležitost. U svalových zranění je strašně těžké určit časový horizont, bohužel je široký. Konzultoval jsem to se spoustou odborníků a ten termín není jasně daný. Názory, jak dlouho to může trvat, se liší," pokračoval na serveru isport.blesk.cz bývalý středopolař Sparty či Borussie Dortmund.

A co účast na kontinentálním šampionátu ve zemi galského kohouta? "Nevypadá to vůbec dobře. Momentálně si nedovedu představit, že bych na Euro jel. Já můžu o reprezentaci přemýšlet v případě, že budu zdravý a sám ucítím, že týmu můžu pomoct. Ale abych jel na turnaj, na který prostě nebudu připravený, to bych neudělal spoluhráčům, trenérovi a ve finále ani sám sobě. Bohužel, se stalo, co se stát nemělo. Byla to blbá shoda náhod, které se setkaly v jeden moment," doplnil v rozhovoru pro Deník Sport svěřenec koučů Arséne Wengera a Pavla Vrby.

Nicméně ani on ještě mistrovství Evropy definitivně neodpískal. "Ztracené nic není, už jsem měl spoustu problémů a ze všeho jsem se dokázal dostat. A dostanu se i z tohoto. Nicméně o Eurou momentálně nemá smysl hovořit. Může se to změnit, a taky nemusí, ale říkám to tak, jak to cítím," uzavřel povídání pro iSport.cz kolega Sáncheze, Girouda, Mertesackera a spol., jemuž v Londýně končí kontrakt v červnu letošního roku.