Zajímavé mládí, které ukrývá portugalská Primeira Liga

Portugalská nejvyšší soutěž je mnohdy veřejností přehlížena, přestože každoročně plodí nemalé množství talentů. Důkazem může být i rok 2003, kdy ze Sportingu Lisabon získali Rudí ďáblové hvězdného Cristiana Ronalda. I v současné době se prohání po pažitech Primeira Ligy nemalé množství perspektivních mladíků, proto si připomeňme tři nejzajímavější, o kterých bychom do pár let mohli mnohé slýchávat.

Zajímavé mládí, které ukrývá portugalská Primeira Liga
TOP 5 superhvězd, které se nechají až moc snadno vytočit

3) William Carvalho


Věk: 23 let
Klub: Sportig CP
Pozice: Defenzivní záložník


Jeden z největších talentů současného portugalského trhu, který o sobě dává vědět především díky svému fyzickému fondu, rychlosti a agresi v soubojích. Třiadvacetiletý defenzivní záložník vykazuje na hřišti velký klid a přehled, proto není žádným tajemstvím, že je bedlivě sledován řadou evropských velkoklubů.

[break]
Hvězdy, o které se zajímají jejich bývalé celky

2) Anderson Talisca


Věk: 22 let
Klub: Benfika
Pozice: Ofenzivní záložník


Dvaadvacetiletý brazilský talent je považován za budoucnost výběru „Kanárků“ a byl členem kádru, který se snažil uspět na olympijských hrách. Veřejnost ho označuje za nového Yaya Tourého a vše nasvědčuje tomu, že velkému očekávání brzy dostojí. Současná akvizice Benfiky by mohla již po této sezóně vyslyšet některou z lákavých nabídek a zamířit do věhlasnějšího klubu.

[break]
Čtvero brazilských střelců, kterým štěstí v Evropě nepřálo

1) Rúben Neves


Věk: 18 let
Klub: Porto
Pozice: Střední záložník


Přestože mu je teprve osmnáct let, je Neves přirozeným lídrem ve středu pole Porta. Klíčový hráč se neztratí po boku známějších hvězd a vykazuje skvělé výkony, které by měly ještě gradovat. Celou svou kariéru má ještě před sebou a očekává se, že se z mládežnických reprezentačních výběrů přesune velmi brzy do seniorského kádru. Na dveře Porta také klepou nabídky, které časem nepůjde již odmítat.

Trio záložníků, kteří by mohli nahradit dirigenta Iniestu