Derby mezi Duklou a Spartou odloženo kvůli sněžení

Počasí si v poslední době dělá opravdu co uzná za vhodné a dnes se rozhodlo na Julisku nepustit fanoušky Dukly a Sparty, kteří se těšili na pražské derby v rámci devatenáctého kola Synot ligy.

Derby mezi Duklou a Spartou odloženo kvůli sněžení
Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů

Rozhodčí Tomáš Kocourek rozhodl se svými kolegy, že utkání devatenáctého kola mezi Duklou a Spartou bude přeloženo. Důvod byl prostý, naše hlavní město zasáhlo husté sněžení, které zcela rozmočilo hrací plochu.

"Důkladně jsme prozkoumali hrací plochu a je neregulérní. Pořadatel není schopen dostat hrací plochu do stavu, aby se dalo hrát. Nemohli bychom ochránit zdraví hráčů," řekl ČT hlavní sudí Kocourek.

Kluby odvolání zápasu vítají: "My jsme s verdiktem spokojeni, protože hrací plocha není v podobě, aby se na ní dal hrát fotbal. Podmínky jsou takové, že by se stejně nedohrálo," mínil vedoucí Sparty Miroslav Baranek. "Rozhodnutí je správné a věříme, že další zápas se bude hrát na podstatně lepším terénu. V tenhle moment jsme pošetřili hráče a co se týče Sparty i reprezentantů - to by nás pak odsoudil celý český fotbal, že se tady zranili reprezentanti a, dám příklad, třeba vypadli z Evropské ligy a evropského šampionátu," souhlasil i výkonný ředitel dukelského celku Michal Šrámek.

Nový termín se teprve hledá, Sparta má následující dny opravdu nabité.