Důvěra trenéra je pro mě důležitá, říká kanonýr Pázler. Koho kromě Hradce favorizuje?

Důvěra trenéra je pro mě důležitá, říká kanonýr Pázler. Koho kromě Hradce favorizuje?
ROZHOVOR

Nový ročník druhé nejvyšší soutěže má za sebou první měsíc. V něm nejvíc zazářil hradecký Jan Pázler, který po zásluze obdržel ocenění pro hráče měsíce. Šestadvacetiletý útočník nasázel v šesti kolech hned osm gólů a stejně jako před dvěma lety bude i v této sezoně usilovat o korunu pro krále střelců Fortuna národní ligy.

V úvodním kole proti Táborsku sice vyšel střelecky naprázdno, ovšem v dalších zápasech už prokazoval pověst kanonýra. Ve Znojmě přispěl dvěma trefami k obratu svého týmu, hned o kolo později nakopl Hradec k dalšímu obratu proměněnou penaltou ve východočeském derby s Pardubicemi. Na hřišti Českých Budějovic sice Pázlerův gól jen zmínil hradeckou porážku, ale o pár dní později dovedl svůj tým k výhře nevídaným střeleckým koncertem.

Proti žižkovské Viktorii si odchovanec Slavie otevřel na stadionu Pod lízátky nefalšovanou střelnici. Pražanům sám nasázel čtyři góly, celkově si polepšil na osm přesných tref, díky nimž suverénně vévodí tabulce druholigových střelců.

„Daří se celému týmu, do šancí se dostávám díky klukům, kteří mi to skvěle připravují. Mě se daří naši společnou práci úspěšně zakončovat,“ zdůvodňuje Pázler svoji vysokou produktivitu v rozhovoru pro eFotbal.cz. V něm někdejší mládežnický reprezentant mimo jiné potvrdil, že by se opět porval o korunu pro krále střelců. Nejlepším kanonýrem druhé ligy byl už v sezoně 2015/2016, kdy nastřílel celkem 17 gólů.

Vstup do nového ročníku druhé ligy vám vyšel báječně! Osm gólů v šesti zápasech hovoří za vše. Čím si svoji vysokou produktivitu vysvětlujete?

Daří se celému týmu, do šancí se dostávám díky klukům, kteří mi to skvěle připravují. A mě se daří naši společnou práci úspěšně zakončovat.

V přípravě, ve které jste také nastřílel dost branek, jste hodně těžil z přihrávek a centrů Ladislava Martana. Jak vám spolupráce vychází v soutěžních zápasech?

Myslím si, že spolupráce s Láďou nám funguje pořád dobře.

Největší střelecká esa současné druhé ligy? Nad všemi ční ikona Votroků

Jak je pro vás důležité, že nyní máte od trenérů v čele s Karlem Havlíčkem stoprocentní důvěru a jste hradeckým útočníkem číslo jedna?

Důvěra trenéra je pro mě jednou z těch vůbec nejdůležitějších věcí. Jak je vidět, na moje výkony to má zásadní vliv.

Korunu pro krále střelců druhé ligy jste již získal v předminulé sezoně, kdy nasázel 17 gólů. Budete usilovat o triumf mezi střelci i v tomto ročníku? A s jakým počtem nastřílených gólů budete spokojený?

Jelikož mám na kontě už osm branek, tak bych se o triumf mezi střelci opět pokusil. Nejspokojenější ale budu, když se nám podaří zase postoupit do první ligy. V tom případě můžu mít klidně i méně gólů.

Už jste to naznačil – cílem Hradce pro tuto sezonu je tedy návrat do první ligy?

Přesně tak. Naším hlavním cílem je vrátit se zpátky mezi českou elitu a hrát první ligu.

Hradci patří po šesti odehraných kolech v tabulce prozatím 4. příčka. Jaká panuje v klubu s dosavadními výsledky spokojenost?

Předloni jsme měli po šesti kolech na kontě méně bodů a na konci sezony jsme slavili postup. Myslím, že zatím můžeme být spokojení, samozřejmě nás ale všechny mrzí prohra v Českých Budějovicích (Hradec v Budějovicích prohrál 1:4 – pozn. red.).

Které týmy budou podle vás dalšími žhavými aspiranty na postup do první ligy?

Podle mého názoru se o postup budou rvát také Opava s Českými Budějovicemi.

Chtěli ho v Anglii, teď válí v Králově Dvoře. Není důvod ke změně, hlásí brankář Krček