Největší střelecká esa ČFL? Černá perla z Nigérie i borec, co přežil otok mozku

Největší střelecká esa ČFL? Černá perla z Nigérie i borec, co přežil otok mozku

V každé soutěži je nejsledovanější individuální statistikou pořadí střelců. Výjimkou není ani třetí nejvyšší soutěž - Česká fotbalová liga. Ta i v letošním ročníku slibuje zajímavý boj o korunu pro nejlepšího kanonýra. Na soupiskách týmů ČFL najdeme hned několik výtečných střelců, kteří by o ni mohli usilovat. Portál eFotbal.cz vybral čtveřici těch nejobávanějších.

Lukáš Kopecký

Jeden ze základních staveních kamenů chrudimského mančaftu, který zatím šlape jako dobře namazaný stroj. Východočeši z jedenácti zápasů ztratili jen pět bodů a kralují tabulce ČFL. Lví podíl na tom má právě pětadvacetiletý Kopecký. Byť je jeho místem v sestavě levý kraj záložní řady, dává hodně gólů. V loňské sezoně jich nasázel dvacet, letos jich má sedm. Hned tři z nich zaznamenal na půdě Litoměřicka, kde hattrickem dotáhl svůj tým k výhře 3:1.

Opora Chrudimi už ale dnes fotbal vůbec hrát nemusela. Když se šel loni v březnu pobavit s kamarádem a fotbalistou Nicolasem Šumským, s nímž se znal ze společného působení ve Vysokém Mýtě, stal se terčem surového útoku a při pádu na zem utrpěl krvácení do mozku. Následovaly čtyři hodiny na jednotce intenzivní péče. Operace mozku ale nakonec nebyla nutná, životu nebezpečný otok splaskl a Kopecký se mohl po několika měsících mohl vrátit na hřiště.