Nejbohatší vlastníci anglických klubů? Podívejte se na Top 5!

Podle významné analytické společnosti Brand Finance je ostrovní Premier League nejhodnotnější ligou na planetě (její podíl na celosvětovém ligovém trhu dosahuje takřka padesáti procent, přesněji 45,7%) a není proto překvapením, že se v ním koncentrují zájmy mnoha podnikatelů, finančníků, ale i spekulantů a dobrodruhů. Pojďme si představit pět týmů, jejichž majitelé jsou nejbohatšími vlastníky klubů ve Velké Británii a Walesu.Wolverhampton Wanderers

Vlastník? Guo Guangchang

Odhadovaný majetek? 4,72 miliard liber (přibližně 150 miliard korun)

Jediný klub nehrající Premier League, přesto podle majetku majitele na pátém místě. V letošní sezoně nicméně Wolves s přehledem (a desetibodovým náskokem) vedou Championship, můžeme tedy směle očekávat jejich postup.

Není divu: čínští investoři se v posledních letech ve fotbale zhlédli a vkládají do něj nemalé částky. Guo Guangchang Wolverhampton koupil v roce 2016 za 45 milionů liber a hned 13 milionů utratil za portugalské křídlo Heldera Costu. A další akvizice – jak nakonec známe i z tuzemského prostředí – jistě budou následovat.

Guo Guangchang je zakladatel čínské investiční skupiny Fosun, která má rozprostřené zájmy od zábavního průmyslu, výstavby nových městských čtvrtí až po bankovní spekulace. Guo je sice „až“ jednačtyřicátým nejbohatším Číňanem, to mu ale nebrání v tom, aby se nazýval čínským Warrenem Buffetem.