Rabušic s úlevou opouští Vysočinu a kariéru se pokusí restartovat v maďarské lize

Pouhých pár dní před startem odvetné části HET ligy opustil poslední celek tabulky osmadvacetiletý útočník Michael Rabušic, jehož čeká další zahraniční štace.

Rabušic s úlevou opouští Vysočinu a kariéru se pokusí restartovat v maďarské lize

Bývalý hráč Slovanu Liberec s minulostí v Hellasu Verona, Crotone či Perugii přestoupil do maďarského týmu FC Szombathelyi Haladás, na jehož trenérské lavičce sedí slovenský odbornk Michal Hipp, jenž v minulosti koučoval také na Vysočině.

"S Michaelem jsme se dohodli na rozvázání smlouvy. Jeho obnovené angažmá u nás nevyšlo tak, jak jsme si všichni představovali. Michaela to hodně trápilo. Tento krok by měl být v jeho kariéře novým impulsem. Rozcházíme se v dobrém," pronesl ředitel jihlavského mužstva Jan Staněk.

Bývalému českému reprezentantovi, který se v Maďarsku upsal do 30. června 2020, tedy návrat na místo, odkud do velkého fotbalu přišel, nevyšel. "Bohužel to byl pořád jen boj o záchranu a mě navíc trápila zranění. Do Maďarska mě zlákala vidina smlouvy na dva a půl roku. Jihlavě moc přeju, aby se na jaře v lize udržela," doplnil ofenzivní fotbalista s přezdívkou "Rambo".

Rabušic, jenž dokázal od svého odchodu ze stadionu U Nisy v úvodu roku 2014 skórovat na prvoligové úrovni pouze třikrát, přichází do desátého týmu tabulky, který má na sestupovou pozici náskok jednoho bodu. Aktuálně však táhne pětizápasovou šňůru vítězství.

Debut v novém trikotu by mohl proběhnout již v sobotu 17. února v přípravě proti Wieneru Neustadt.