Máte přebytečné miliony? Kupte si Sunderland!

Máte přebytečné miliony? Kupte si Sunderland!

Black Cats jsou na prodej! Klub, založený v roce 1879, se trápí v druhé nejvyšší anglické soutěži a majiteli došla trpělivost. Pokud někdo nabídne částku padesáti milionů liber (přibližně miliardu a půl korun) rád – a s úlevou – mu jej přenechá.

Majitel Ellis Short je historicky čtvrtým americkým majitelem anglického klubu (podniká jako developer v realitách). V roce 2008 koupil podíl v Sunderlandu, aby se o rok později stal většinovým vlastníkem. Do klubu, jak to s novým vlastníkem bývá, začal pumpovat peníze, a přestože Černé kočky několikrát sahaly po umístění, které by jim zajišťovalo účast v evropských pohárech, nikdo tohoto cíle nedosáhly.

Nakonec loňskou sezonu Sunderland sestoupil z Premier League a nyní se pohybuje na chvostu Championship. V britských médiích už minulé léto proběhly spekulace možném prodeji, dva zájemci prý byli ochotni nabídnout okolo sta milionů liber: z prodeje nakonec sešlo.

A tak to Ellis Short zkouší znovu. A to se samozřejmě nelíbí fanouškům, ani trenérovi Chrisi Colemanovi. Problém není v tom, že by majitel nemohl klub prodat, ale že na něj ostentativně „kašle“.

V klubu jako Sunderland je obrovská vášeň a fanoušci tady musí mít člověka, který bude klub milovat stejně jako oni, řekl pro Sky Sport Coleman. A v tom je problém: když vidí, že chce Short klub prodat, evidentně ho už nemiluje a nezajímá ho.

Nezbývá než doufat, že se tradiční anglický klub s dlouhou historií dočká nového řádného majitele.