Kdo jsou ve fotbale největší korupčníci? Pojďme se podívat na 5 nejznámějších případů

V posledních dnech a týdnech se v tuzemském fotbalovém prostředí opět přetřásá téma korupce, tentokrát ze strany asijských sázkových kanceláří ve třetí nejvyšší soutěži (FK Mohelnice), ale i v soutěžích juniorských a nižších, které nejsou mediálně sledované. Korupce se fotbalu bohužel nevyhýbá: pojďme se podívat na několik nejsledovanějších kauz posledních let.

Ani na Britských ostrovech se skandálu nevyhnuli. Trenér fotbalistů Anglie Sam Allardyce ve své roli stihl odřídit pouhý jeden zápas (výhru v kvalifikace MS 18´ 1:0 na Slovenskem) a odstoupil. Po šedesáti sedmi dnech.

V roce 2016 totiž přišli novináři z Daily Telegraph, přestrojeni za asijské investory a podnikatele, za trenérem Albionu s nabídkou, aby jim zaštítil obcházení pravidel při přestupech, které zakazuje FIFA i anglická FA (tj. že ekonomická práva hráčů nesmí vlastnit třetí strana).

Allardyceovi byla nabídnuta provize 400 000 liber (přes 12 milionů korun), trenér souhlasil s tím, že bude zastávat zájmy smyšlených společností při různých reprezentativních akcích v Singapuru a Hongkongu. Po provalení aféry se sice Allardyce omlouval (a připomněl, že podobné praktiky se dějí naprosto běžně), nebylo mu to ale nic platné a s anglickou Fotbalovou asociací se po vzájemné dohodě rozloučil.