Běsný Hašek: Ve 30. minutě bylo devět hráčů na vystřídání!

Běsný Hašek: Ve 30. minutě bylo devět hráčů na vystřídání!

Šestá výhra v řadě pro Jablonec potěšila i trenéra Petra Radu, který si po duelu s Bohemians pochvaloval především výkon v prvním dějství. Ten byl podle jeho názoru nejlepší za dobu, co je u severočeského týmu.

„Věděli jsme, že nás čeká běhavý soupeř. Z naší strany to byl asi nejlepší první poločas, co jsem tady. Nasazení, fotbalovost, tlak, všechno. Měli jsme spoustu šancí, až na jedno zaváhání jsme soupeře do ničeho nepustili. První poločas jsme měli vyhrát a to větším rozdílem. Bohemka se díky Fryštákovi udržela ve hře,“ hodnotil úvodních pětačtyřicet minut Rada.

Naopak velkou radost neměl z inkasované branky, před kterou si hráči svévolně vyměnili místa. „Kdyby byli na svých, tak jsme gól nedostali,“ čertil se impulzivní kouč. O přestávce hráče nabádal, aby hráli nadále aktivně a čekali na šance. A ta přišla, když Jovovič perfektně zahrál přímý volný kop.

„V závěru hrál soupeř vabank, nám trochu docházely síly, hlavně reprezentantům. Dvěma zákroky nás podržel Hrubý. Myslím ale, že vítězství je zasloužené. Cením si toho, že i když soupeře vyrovnal, šli hráči za výhrou,“ liboval si.

To jeho protějšek Martin Hašek už takovou radost neměl. Před utkáním věděl o současné formě Jablonce, přesto doufal, že by si mohl se svými svěřenci odvézt do Prahy nějaký ten bodík. „Ovšem samotné utkání od první minuty nasvědčovalo něčemu jinému. Byli jsme bez pohybu, bez sebevědomí, nedostávali jsme se včas do soubojů, odevzdávali jsme míče. V podstatě ve 30. minutě bylo osm devět hráčů na vystřídání. To, že jsme šli do kabin za stavu 1:1, bylo díky brankáři Fryštákovi,“ nebral si servítky Hašek.