Mužstvo Sparty má velký potenciál, říká Vrba. Bojí se ztráty titulu?

Mužstvo Sparty má velký potenciál, říká Vrba. Bojí se ztráty titulu?

Souboje Sparty a Plzně byly před pár lety zajímavější, i víkendová bitva dvou nejlepších mužstev tohoto desetiletí ale bude bezesporu napínavá. A to i přesto, že se ani jednomu týmu dvakrát nedaří.

Spartě se víceméně nedaří celou sezónu, má konstantní výkony, ovšem ty nejsou nastaveny na vysokém čísle. To Plzeň měla téměř bezchybný podzim a ztráty si může dovolit, v poslední době jich však bylo až přespříliš a vrcholem byla ponižující porážka na hřišti Klokanů. Náskok Viktorky pomalu, ale jistě stahuje druhá Slavia, která musí o víkenu doufat ve výhru svého největšího rivala.

Spartě se nedaří především kvůli kouči Stramaccionimu, jenž přivedl velké množství hráčů, kteří se nedokázali sehrát. Výrazně tomu nepomohl ani jeho nástupce Pavel Hapal, poslední utkání s Duklou však Letenským vyšlo. Na něj budou chtít navázat. Jeden zápas ale určitě nemůže říct, že je Sparta sehraná. Není.

To bude ještě chvíli trvat. Sparta se musí dostat do herní pohody a víkend co víkend předvádět pohledný fotbal a hlavně ztrácet mnohem méně bodů. Třeba se to povede už tuto sezónu a Sparta by v té další začínala od nuly a pochopitelně by měla (opět) ty nejvyšší ambice, které by však byly reálnější, pokud by se tým z Letné poučil z chyb z této sezóny.

Tomu věří i trenér Plzně Pavel Vrba. Někdejší kouč reprezentace praví, že se tento tým sehraje a že může v budoucnu dokázat velké věci. „Sparta mužstvo pořád buduje. A já říkám, že to chce určitou trpělivost, než ti hráči tam nějakým způsobem budou působit delší dobu,“ řekl trenér, jenž jako kouč reprezentace povolával velké množství hráčů právě ze Sparty.

Hovořil ale i o svém týmu. „Souhlasím s tím, že zápasy na začátku jara nám moc nevyšly. Ale přesto věřím, že jsme mužstvo, které to dokáže zvládnout,“ nepřestává snít o titulu. Vždyť Plzeň ještě stále docela suverénně vede ligu. 

A co očekává Vrba od zápasu se Spartou? „Věřím, že bude odrazem k tomu, abychom se zklidnili a závěr soutěže zvládli,“ říká trenér Viktorie, jenž se zjevně případné ztráty "vyhraného" titulu nebojí.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)