Reds mají 40gólového střelce, Klopp mírní taktiku vše na Salaha

Reds mají 40gólového střelce, Klopp mírní taktiku vše na Salaha

Už čtyřicátý gól v tomto ročníku dal během premiérové sezony na Anfield Road forvard Liverpoolu Mohamed Salah. Proti Bournemouthu se blýskl jednou trefou a pomohl k výhře 3:0. Od dob Iana Rushe (1986/87) je tak prvním hráčem Reds, kterému se povedlo překonat hranic 40 branek! Není se proto co divit, že pro něj měl manažer klubu Jürgen Klopp jen slova chvály.

Když do Liverpoolu v létě přicházel z AS Řím, tak se o jeho kvalitách vědělo, ale skutečnost nakonec očekávání hodně předčila. Na čele pořadí střelců Premier League má s 30 góly pětibrankový náskok před Harrym Kanem, který tuto anketu ovládl v posledních dvou sezonách. „Každý v jeho kůži by chtěl být nejlepším střelcem. Nebudeme mu stát v cestě,“ cituje Kloppa sportskeeda.com.

„Je to dobré. Je to pozoruhodné. Je to skvělé číslo. A navíc, když se podíváte, kolik jsme dali gólů jako tým, tak je to také něco fantastického. Bude to kolem stovky,“ připomněl německý kouč.

I on si všiml, že Salahovi spoluhráči ho hledají častěji, než dřív. „Styl jakým hrajeme, mu sedí. Kluci ho na hřišti hledají, někdy až příliš. Je to takové přihraj Salahovi. Musíme to trochu zmírnit. Stále je na něm vidět obrovská chuť po gólech a nevypadá to, že by se to mělo změnit,“ pokračoval Klopp.

„Zlatá kopačka ho nijak nestresuje. Ví, že je to blízko a chce ji, ale víc touží po týmovém úspěchu,“ dodal bývalý kouč Dortmundu.