Příbram byla hodně sebevědomá, asi měli v hlavách fakt, že se jim u nás nemůže nic stát, všiml si Pulpit

Příbram byla hodně sebevědomá, asi měli v hlavách fakt, že se jim u nás nemůže nic stát, všiml si Pulpit
OBSAHUJE OHLASY

Pardubice, Hradec Králové i Třinec mohou stále myslet na postup do nejvyšší soutěže. Druhý tým tabulky Příbram, jehož soupiska obsahuje jména jako Zápotočný, Skácel, Slepička, Grajciar či Fantiš, totiž nezvládla svůj zápas na půdě Frýdku-Místku a svým nejbližším pronásledovatelům tak dala naději na dostižení.

Co utkání rozhodlo? "Prvních pětačtyřicet minut. To, co se o nás ví a píše, tak přesně takový výkon jsme předvedli až po změně stran. Tam byly přesně ty okamžiky a hra, kterou jsme předváděli naposledy v Budějovicích či ve Vlašimi. Tady jsme ale vyloženě ten první poločas doslova prospali a prohospodařili jej. Ono to pak s sebou neslo další souvislosti. I tak si ale dovolím říct, že jsme zápas klidně mohli i vyhrát, jelikož šancí jsme si vypracovali spoustu. Ale klukům jsem po utkání řekl, že abychom takto zápasu zvrátili, potřebují k tomu i trochu toho štěstí. Jenže jestli hrajeme v první půli pohodlný fotbal, tak potom ten fotbalový bůh, který vám dal za odměnu v jiných zápasech, tak tady vám to zkrátka nedal," pronesl po závěrečném hvidzu kouč hostů Josef Csaplár, jehož stále ještě náctiletý svěřenec Jan Matoušek si připsal desátou soutěžní branku v sezoně.

Zápasu přihlíželo 712 diváků a to byla podle kouče domácího výběru Martina Pulpita také jediná kaňka. "Tomuhle utkání lze snad vytknout jen slabší diváckou návštěvu. Podle mého si hráči momentálně zaslouží, aby na ně fanoušci chodili. Ten rozdíl oproti podzimu je markantní, vždyť kluci bojují od první do devadesáté minuty a ve středu jsme viděli utkání prvoligové úrovně. My jsme zápas pojali trochu taktičtěji, soupeř byl hernější. Škoda jen, že jsme udělali po naší druhé vstřelené brance z utkání zápletku. Závěr mohl být trochu klidnější. Soupeř si následně vytvořil velký tlak a my jej zuby nehty ubránili. Příbram byla hodně sebevědomá, asi měli v hlavách fakt, že se jim u mužstva, které je v tabulce na čtrnáctém místě, nemůže nic stát. Tím ale nechci vůbec říct, že by nás podcenili! To určitě ne. Hráli spíš tak, že si věřili, že nám tu jednu branku vstřelí, ale spíš nepočítali s tím, že my nakonec dokážeme góly vstřelit jim," doplnil stratég Válcoven, jehož slova vyšla na webu mfkfm.cz.

Pulpitův soubor, který je pátým nejlepším mužstvem jarní Fotbalové národní ligy se čtyřmi výhrami, je stále čtrnáctý (s tím, že Táborsko je na stejném zisku), na sestupové příčky má ale nyní náskok čtyři bodů.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.